У Німеччині запрацювала найбільша сонячна електростанція Європи Hendrik Schmidt/dpa/picture alliance

У Німеччині запрацювала найбільша сонячна електростанція Європи

Ганна Велика

Її спорудили на території колишнього буровугільного кар'єру

У Східній Німеччині поблизу Лейпцига запустили в роботу наймасштабнішу європейську СЕС Witznitz площею 500 га. Її клієнтами стали такі гіганти, як нафтогазовий концерн Shell і корпорація Microsoft.

Про це повідомляє DW.

Енергопарк Witznitz складається з 1 млн 100 тис. фотоелектричних панелей. Вони розміщені на території в 500 га, що приблизно дорівнює площі 700 футбольних полів. Потужність електростанції – 650 МВт. Для порівняння: на сучасних атомних електростанціях потужність одного енергоблоку становить зазвичай від 1000 до 1200 МВт.

За словами оператора системи електропередачі – компанії 50Hertz, завдяки сучасному обладнанню та використанню електротехнічного ефекту реактивної потужності ця СЕС вперше може забезпечувати стабільність мережі навіть у темний час доби.

Будувати електростанцію Witznitz розпочали у 2020 році, а вже в грудні 2023 року її перша черга почала генерувати електроенергію. Реалізацію цього проєкту повністю профінансував страховий концерн Signal Iduna. Він бачить у великій сонячній електростанції як джерело стабільних доходів, так і свій внесок у "зелений перехід" і, відповідно, виграшний іміджевий проєкт.

Jan Woitas/dpa/picture alliance

Фото: Jan Woitas/dpa/picture alliance

Майже всі потужності енергопарку Witznitz на 15 років законтрактував концерн Shell. Приблизно половину одержуваної енергії він перепродаватиме корпорації Microsoft. І британській нафтогазовій компанії, і американському гігантові IT-індустрії потрібні великі обсяги "зеленої" електрики для виконання власних амбітних цілей з декарбонізації свого бізнесу.

"Енергопарк Witznitz стане одним із центральних елементів нашого портфоліо. Ми раді зробити важливий внесок у справу декарбонізації”, – сказав на офіційній церемонії відкриття Крістоф Люкен, голова компанії Hansainvest Real Assets, інвестиційного підрозділу концерну Signal Iduna.

Днями ЕкоПолітика розповідала про те, що Німеччина з 2025 року заміняє гарантований прибуток для відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) на одноразову інвестиційну субсидію та скасовує винагороду за електроенергію, вироблену ВДЕ під час від'ємних цін, коли в мережу вже постачається надлишкова електроенергія. Також ми розповідали, що викиди Німеччини у 2023 році скоротилися до 673 мільйонів тонн та сягнули найнижчого рівня за останні 70 років.

Читайте також
Відтепер тільки так: всі нові супермаркети NOVUS оснащуватиме сонячними панелями
Відтепер тільки так: всі нові супермаркети NOVUS оснащуватиме сонячними панелями

Наявні торговельні точки теж їх поступово отримають

Українські мобільні оператори тестують свої сонячні електростанції: які результати
Українські мобільні оператори тестують свої сонячні електростанції: які результати

Телеком-регулятор зобовʼязав їх гарантувати стабільну мережу щонайменше на 10 годин без електрики

“Укрнафта” встановила першу СЕС на одній зі своїх АЗС: відео
“Укрнафта” встановила першу СЕС на одній зі своїх АЗС: відео

Цей крок необхідний для реалізації ESG-стратегії компанії

Як почистити сонячні панелі від снігу: поради та рекомендації
Як почистити сонячні панелі від снігу: поради та рекомендації

Кожен власник сонячної станції дбає про те, щоб його панелі генерували максимум енергії