У Німеччині з'явиться перший кліматично нейтральний стадіон: який вигляд він матиме Populous

У Німеччині з'явиться перший кліматично нейтральний стадіон: який вигляд він матиме

Олена Яценьо

Арена отримуватиме всю потрібну енергію від тисяч сонячних панелей

Біля аеропорту німецького міста Мюнхен збудують багатофункціональну арену, яка першою у своєму роді стане кліматично нейтральною.

Відповідне завдання проєктування багатофункціонального концертно-конгресного центру з нульовим рівнем викидів отримала компанія з будівництва стадіонів Populous, пише New Atlas.

Стадіон міститиме велику кількість зелені й отримуватиме всю потрібну енергію від тисяч сонячних панелей. На території арени буде посаджено велику кількість спеціально вибраних дерев.

Окрім того, для будівництва використовуватимуть екологічно чисті матеріали, що підлягають переробленню.

"Уперше в Німеччині нова арена для проведення заходів буде кліматично нейтральною завдяки плануванню на основі життєвого циклу для зменшення вуглецевого сліду під час будівництва та сприятливого для клімату управління на етапі експлуатації", – пояснили в Populous.

Фото: Populous

Як розповіли в компанії, усі потреби в енергії для роботи арени буде забезпечено на місці. Про це подбають кілька тисяч сонячних панелей на даху арени та навколо майданчика в поєднанні з потенціалом геотермальної енергії та централізованого опалення.

Проєкт буде сертифіковано відповідно до міжнародно визнаної системи сталого розвитку, щоб можна було об'єктивно оцінити та прозоро виміряти досягнення цілей.

Будівля сягатиме висоти майже 34 м і набуде форми класичної круглої арени, хоча й із родзинкою: її опорна конструкція буде зовні будівлі, як у готелі Morpheus Захи Хадід. Дизайн цього разючого екзоскелета нагадуватиме ромбоподібний малюнок державного прапора Баварії.

Усередині трибуни арени буде розташовано у формі підкови, вони вміщатимуть до 20 000 глядачів на концерти та телевізійні заходи, а також на конгреси. Крім того, поблизу збудують готель та автостоянку.

Фото: Populous

Місцеві чиновники з планування вже дали "зелене світло" на реалізацію проєкту. Тож, якщо все піде за планом, очікується, що стадіон буде введено в експлуатацію до 2027 року.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що на острові Тайвань у місті Тайбей підходить до завершення будівництво унікального хмарочоса. Спіралеподібна будівля у вигляді нитки ДНК буде здатна поглинати до 130 тонн вуглекислого газу.

Читайте також
В Іспанії затвердили євродирективу про корпоративну звітність зі сталого розвитку
В Іспанії затвердили євродирективу про корпоративну звітність зі сталого розвитку

Це стало важливим кроком для країни у наближенні до стандартів сталого розвитку ЄС

У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України 
У Берліні запустили Міжнародну платформу дій для зеленого відновлення України 

Очільник Міндовкілля стверджує, що вона створить всі умови для започаткування та ефективної діяльності нових проєктів у сфері “зеленого” відновлення в Україні

В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим
В Україні обговорили, як зробити процес післявоєнного відновлення економіки зеленим

Відбулася презентація дослідження щодо потреб відновлення державної економіки

Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу
Україна передала Єврокомісії План з Ukraine Facility: ключові реформи зеленого переходу

Реформи передбачають створення ринку квот на викиди забруднюючих речовин