У містечку на Франківщині дитячий садок обладнали сонячними панелями Shutterstock

У містечку на Франківщині дитячий садок обладнали сонячними панелями

Катерина Бєлоусова

СЕС дозволить економити сотні тисяч гривень з бюджету

На Івано-Франківщині у Долині встановили першу комунальну сонячну електростанцію з акумуляторами на даху дитячого садка "Теремок".

СЕС встановили завдяки співфінансуванню обласної ради та громади в рамках програми "Розвитку місцевого самоврядування", передає Фіртка.

Очільник Долинської громади Іван Дирів розповів, що тема енергетики, енергобезпеки, енергонезалежності та споживання ресурсів під час війни вкрай важлива. Її обговорюють як на рівні держави, так і на рівні громад. 

Він розповів, що потужність СЕС обрали по середньому споживанню садочка. 

“Вже зараз бачимо процес, як іде генерація та споживання, – сказав Дирів. – Звичайно, не всі дні сонячні. В такому випадку частину електроенергії беремо з мережі, а частину – зі станції. Це вже є економія”.

Він додав, що СЕС дозволить економити сотні тисяч гривень з бюджету, які можна спрямувати на інші проєкти. Окрім того, станція підвищила енергонезалежність громади, що особливо актуально на тлі ймовірних відключень електроенергії.

“Це певна гарантія того, що діти будуть в комфортних умовах, що буде електроенергія в садочку”, – сказав Дирів.

За його словами у Долині планують реалізувати ще декілька проєктів з альтернативної енергетики.

Нагадаємо, на дахах чернігівської школи №33 та хмельницького вищого професійного училища №25 встановили сонячні панелі, що дозволяє частково забезпечувати потреби закладів в електроенергії.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Дніпрі пенсіонер-винахідник Олександр Клименко власноруч побудував восьмиметрову вітрову станцію у вигляді Ейфелевої вежі та встановив її посеред городу.

Читайте також