У Міндовкілля розкрили подробиці впровадження сталого управління водними ресурсами

У Міндовкілля розкрили подробиці впровадження сталого управління водними ресурсами shutterstock

Зоряна Бердник

Напередодні Міндовкілля презентувало Водну стратегію України

Заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв розповів про ключові напрями в політиці Міндовкілля під час впровадження сталого управління водними ресурсами.

Положеннями стратегії розвитку водної політики в Україні він поділився на Екологічному форумі ООН 2021, йдеться на сайті міністерства.

Серед основних проблем заступник міністра виділив дві ключові:

  • неефективна робота очисних споруд або їх відсутність;
  • неощадливе використання водних ресурсів.

За словами Хорєва, Угода про асоціацію з ЄС чітко визначає кроки України для впровадження сталого управління водними ресурсами. Це, зокрема, такі:

  • підготовка законодавчої бази;
  • створення сучасного моніторингу якості поверхневих вод;
  • реформування організаційної структури водної галузі;
  • створення планів управління річковими басейнами.

"План управління річковим басейном — середньостроковий стратегічний документ, який визначає проблеми та шляхи їх розв'язання на найближчі роки. Однак для ефективної водної політики не досить одного плану, тут, для прикладу, мають враховуватися такі складники, як глобальна зміна клімату", — зазначив Хорєв.

Як зауважив заступник міністра, про це йдеться вже у Водній стратегії — довгостроковому рамковому документі, який формує модель водного сектору країни, визначає шляхи розв’язання проблем із маловоддям, посухами, паводками, що спричинені кліматичними змінами.

Нагадаємо, що 14 червня Міндовкілля презентувало Водну стратегію України та запросило громадян до обговорення.

Окремо урядовець звернув увагу на важливості реформування структури водної галузі, нагадавши про відокремлення від Держводагентства функції з управління меліоративними системами.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні офіційно створили Державне агентство з меліорації та рибного господарства.

Читайте також
Якість повітря у великих містах України 1 квітня
Якість повітря у великих містах України 1 квітня

У цілому по країні не фіксується вкрай небезпечних перевищень рівня шкідливих речовин

Зупинити ліквідацію екологічних органів влади: активісти виступають проти планів уряду
Зупинити ліквідацію екологічних органів влади: активісти виступають проти планів уряду

Уряд фактично планує хаотичне злиття функціоналу кількох органів у гібридні Агенції, повторюючи долю Міндовкілля

Екологічний вимір євроінтеграції як виклик: які практичні кроки реалізує Україна
Екологічний вимір євроінтеграції як виклик: які практичні кроки реалізує Україна

У Мінекономіки запевняють, що Україна вже наближується до євронорм у секторі управління відходами та морській стратегії

Не лише війна і браконьєри: що загрожує диким тваринам України
Не лише війна і браконьєри: що загрожує диким тваринам України

Заборона мисливства дала фауні відновитися краще за фахові програми