У Миколаєві збитки від пожежі на звалищі сягнули 2,5 мільйона гривень shutterstock

У Миколаєві збитки від пожежі на звалищі сягнули 2,5 мільйона гривень

Катерина Бєлоусова

За тиждень екопорушники завдали збитків на суму 8,97 мільйона гривень

У Миколаєві збитки від забруднення повітря через пожежу на міському сміттєвому полігоні підприємства "Мильча" сягнули 2,53 мільйона гривень.

Це стало одним з найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства за тиждень з 21 по 27 липня, повідомляє Державна екологічна інспекція у Facebook.

В повідомленні підкреслили, що матеріали про кримінальне правопорушення направили до Спеціалізованої екологічної прокуратури Миколаївської обласної прокуратури.

Найбільш резонансними за порушенням вимог природоохоронного законодавства стали Одеська та Харківська області.

Зазначається, що іншими антилідерами тижня стали:

  • Вінницька область;

Екоінспектори розрахували понад 983 тисяч гривень збитків за незаконну рубку 121 дерева на території Іллінецького райагролісу та предʼявили претензію. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження по даному факту.

  • Закарпатська область;

В повідомленні розповіли, що Ужгородській міській раді пред’явлено 2 претензії на загальну суму 2,8 мільйона гривень за знищення дерев парках-пам’ятках, а саме у сквері Т. Масарика та Партерному сквері. Матеріали направили до Закарпатської обласної прокуратури.

  • Кіровоградська область;

Екоінспектори предʼявили претензію браконьєрам на суму 1,4 мільйона гривень за вилов риби у річці Березівка, що поблизу Долинська. Матеріали справи передали Національній поліції.

  • Одеська область;

В повідомленні наголосили, що в Ізмаїльському районі ТОВ "Поромний комплекс "Орлівка" предʼявили претензію на суму 884 тисячі гривень за знищення 450 дерев поблизу річки Дунай.

  • Харківська область;

Екоінспектори розрахували 555 тисяч гривень та предʼявили претензію КП "Вода Есхара". Підприємство без спеціального дозволу викачувало підземну воду. Матеріали справи направили до Харківської обласної прокуратури.

Зазначається, що за тиждень екоінспектори провели 112 заходів контролю та склали 177 протоколів про адміністративні правопорушення. Загальна сума накладених штрафних санкцій складає 56 тисяч гривень. До Державного бюджету стягнуто 38 тисячі гривень. 

В повідомленні підкреслили, що за порушення вимог природоохоронного законодавства розраховано збитків на суму 8,97 мільйона гривень. Загальна сума пред’явлених претензій та позовів складає 7,9 мільйона гривень. У добровільному та примусовому порядку вдалося стягнути 1,66 мільйона гривень.

Нагадаємо, на Харківщині Водопровідно-каналізаційне комунальне управління Люботнської міськради та без спеціального дозволу викачало 483,2 тисяч м3 води з артезіанських свердловин, а КП "ВОДА ЕСХАРА" – 386,17 тисячі м3. Збитки від такої діяльності склали понад 1,64 мільйона гривень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, депутати Львівської обласної ради розкритикували призначення Олександра Штепи на посаду начальника обласної Державної екологічної інспекції та вимагають його звільнити.

Читайте також
Стратегія реформування екологічного контролю: чи запрацює в Україні європейська модель державного нагляду
Стратегія реформування екологічного контролю: чи запрацює в Україні європейська модель державного нагляду

Міндовкілля оголосило пріоритетом на 2024 рік реформу державного екологічного контролю

В ДЕІ розпочали обговорення проєкту Стратегії реформування екоконтролю
В ДЕІ розпочали обговорення проєкту Стратегії реформування екоконтролю

Законопроєкт №3091 “Про державний екологічний контроль” очікує на друге читання з 2021 року

Держекоінспекція Львівщини втратила частину даних через кібератаку
Держекоінспекція Львівщини втратила частину даних через кібератаку

Українців закликали продублювати всю надіслану кореспонденцію за 20-28 січня