У Миколаєві за викид сміття біля водосховища еко-інспектори нарахували мільйонні збитки. Відео Shutterstock

У Миколаєві за викид сміття біля водосховища еко-інспектори нарахували мільйонні збитки. Відео

Людмила Гончаренко

Поблизу колишнього водосховища, біля вулиці Янтарної,  виявлено засмічену земельну ділянку

На цьому тижні на "гарячу лінію" Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу (Миколаївська та Одеська області) надійшло звернення стосовно скидання відходів на території Корабельного району міста Миколаєва. 

З метою оперативного реагування на інформацію, фахівцями інспекції здійснено виїзд на місце. Факти, викладені у зверненні, було підтверджено. За вказаною адресою, біля вулиці Янтарної, на відкритій галявині поблизу колишнього водосховища виявлено засмічену земельну ділянку, на якій розміщено будівельне та побутове сміття.

Враховуючи нормативну грошову оцінку земельної ділянки, проведено розрахунок розміру шкоди, зумовленої засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства на території Корабельного району м. Миколаєва у сумі 9 761 062,50 гривень.

Оскільки у таких діях вбачаються ознаки злочину, передбаченого 356 Кримінального Кодексу України, до Національної поліції в Миколаївській області Державною екологічною інспекцією Південно-Західного округу направлено заяву про злочин.

Нагадаємо, ЕкоПолітика нещодавно писала про те, що сума збитків, завданих у сфері водних ресурсів за 8 місяців 2021 року за підрахунками Держекоінспекції становить майже 160 мільйонів гривень, а це, в свою чергу, понад 4,4 тисячі порушень.

Читайте також
Кінбурнська коса під загрозою забудови: місцеві жителі проти 
Кінбурнська коса під загрозою забудови: місцеві жителі проти 

Громадські слухання щодо забудови проходили із значними порушеннями вимог чинного законодавства

В центрі Миколаєва утворилось стихійне звалище сміття
В центрі Миколаєва утворилось стихійне звалище сміття

Воно виникло ще три роки тому і за цей час його не можуть ліквідувати