У Мексиканській затоці біля узбережжя Луїзіани, США, стався розлив 26 000 барелів нафти, що еквівалентно ємності двох плавальних басейнів олімпійського розміру.
Сім бурових установок припинили роботу, а берегова охорона продовжує пошуки джерела викиду, повідомляє Bloomberg.
Зазначається, що берегова охорона проводить очищення акваторії від нафти. Розлив не вплинув на рух суден, і нафта не досягла берега.
В матеріалі розповіли, що в районі аварії є кілька операторів трубопроводів. Аварійну ситуацію помітили завдяки падінню тиску в трубі. Однак поки що невідомо, яка компанія за неї відповідальна.
Екологи з тривогою відреагували на розлив, підкресливши потенційну небезпеку для дельфінів, птахів та інших тварин. Вони наголосили на необхідності зупинити нове морське буріння нафти.
"Адміністрація [президента США Джо] Байдена повинна прокинутися і припинити дозволяти нафтовим компаніям розширювати свій важкий слід у наших чутливих прибережних водах", – сказала експертка Центру біологічного різноманіття Крістен Монселл.
Нагадаємо, в Азовському морі поблизу окупованого Бердянська, Запорізька область, фахівці Оперативного штабу з фіксації екозлочинів виявили розлив нафти на площі 1 434 км2 – разом товстий та тонкий шар. Окупанти не вживали жодних заходів для ліквідації наслідків.
Раніше ЕкоПолітика склала перелік найбільш масштабних екологічних катастроф Європи та світу, які сталися за останні 70 років.