В Азовському морі стався масштабний розлив нафти: окупанти бездіють shutterstock

В Азовському морі стався масштабний розлив нафти: окупанти бездіють

Катерина Бєлоусова

Подію вже внесли в єдиний реєстр екозлочинів

В Азовському морі на ділянці від селища Приморський Посад до міста Бердянськ, Запорізька область, фахівці Оперативного штабу з фіксації екозлочинів виявили розлив нафти на площі 1434 кв.км – разом товстий та тонкий шар.

Розлив відбувся на території, яку тимчасово контролює російська армія, однак окупанти не  вживають жодних заходів для ліквідації наслідків, пише нардепка від "Слуги народу" і членкиня екологічного парламентського комітету Олена Криворучкіна у Facebook.

Катастрофічну ситуацію зафіксували за допомогою супутникової зйомки у пʼятницю, 2 вересня, коли її розмір сягав 811,11 км2. Однак аналіз супутникових даних за 3 вересня показав, що її розмір збільшився до 1434 кв.км.

facebook.com/profile.php?id=100004616924374

“Наразі неможливо провести додаткові експертизи, пов’язані з забором проб води та прибережних ґрунтів, адже розлив відбувся в межах території, яку тимчасово контролює армія країни-окупанта. Також наразі немає достовірних даних щодо причин виникнення цих нафтових плям”, – зазначила Криворучкіна.

Вона також наголосила, що Оперативний штаб продовжує відслідковувати ситуацію, а подію вже внесли в єдиний реєстр екозлочинів.

Нагадаємо, у селі Рудня Житомирської області зафіксували розгерметизацію трубопроводу та розлиття на рельєф місцевості речовини, схожої на дизельне пальне.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, російська окупаційна влада в захопленому Маріуполі, Донецька область, заборонила купатися в Азовському морі та приховала причини.

Читайте також
Названо екологічні наслідки ракетного удару по ДніпроГЕСу
Названо екологічні наслідки ракетного удару по ДніпроГЕСу

Орієнтовні збитки від забруднення нафтопродуктами сягнули 159 тисяч гривень

Виробництво одягу, ліків та техніки стає ключовим рушієм попиту на нафту – МЕА
Виробництво одягу, ліків та техніки стає ключовим рушієм попиту на нафту – МЕА

Раніше нафту масово використовували для транспортного сектору, однак наразі для нього розвивають екологічні альтернативи