Паб Trade-Inn у Лондоні дозволив розраховуватися за напої та їжу старим айфонами та ще близько 14 тисячами видів електронних відходів. Про це повідомляє Euronews.
Після того, як старий гаджет опиниться у закладі, його передадуть технологічній компанії, яка знайде його деталям нове призначення. Екокомпанія Spring ремонтує застарілу техніку для майбутнього повторного використання та продажу. Крім того, компанія установлює автомати для збору непотрібних електроприладів і займається їх ресайклінгом.
За прогнозами експертів, Великобританія до 2024 року може стане найбільшим виробником електронних відходів в Європі, обігнавши Норвегію – нинішнього світового лідера. Це спонукало паб Trade-Inn приймати старі гаджети у якості оплати.
Згідно зі звітом Глобального монітора електронних відходів британці щороку накопичують 1,6 млн тонн технічних відходів. Це означає, що кожен дорослий житель Британії щороку виробляє близько 23,9 кг електровідходів.
Електронне сміття або e-waste загрожує здоров'ю людей, особливо дітей. У викинутих комп'ютерах, смартфонах, телевізорах, холодильниках та інших пристроях побутової техніки міститься велика кількість небезпечних речовин: мідь, свинець, ртуть, кадмій, нікель, ПБДЕ та ПХБ, які негативно впливають на здоров’я людей.
Раніше ЕкоПолітика писала про електронні відходи і те, як можна покращити ситуацію з ними в Україні.