Екоактивісти з ДТКР виявили у джерельній воді Кривого Рогу зі свердловини “Каштан” забруднення сполуками нітрогену, розчиненої міді та високу жорсткість.
Дослідження води з чотирьох джерел показало, що вода з усіх точок не відповідає критеріям санітарно-гігієнічної безпеки, повідомляє громадська організація “Досить труїти Кривий Ріг” у Facebook.
Зазначається, що якість води досліджували у:
- свердловині “Каштан” біля річки Інгулець, північніше Кривого Рогу;
- у Покровському районі в річці Саксагань в районі парку Шахтарський;
- струмку у пляжній зоні в парку “Шахтарський”;
- ставку-заплаві нижче житломасиву “Божедарівка”.
Дослідження показало, що вода з трьох джерел має “посередню” якість, а з “Каштану” – “погану”. Окрім того, вода у свердловині “Каштан” та в пляжній зоні Шахтарського парку має підвищений вміст нітрат-іону.
В ДТКР наголосили, що воду з усіх чотирьох джерел можна використовувати у господарсько-технічних цілях. Однак жодне з них не має високого потенціалу для питних потреб. Таку воду можна вживати лише після загального та спеціального очищення, адже вона несе довгострокові ризики для здоровʼя людей, особливо для уразливих категорій.
Нагадаємо, екоактивісти з ДТКР дослідили якість води з 5 джерел у селі Новолозуватка Дніпропетровської області та виявили, що жодна проба не відповідає критеріям санітарно-гігієнічної безпеки води.
Раніше ЕкоПолітика провела унікальне дослідження якості поверхневих вод у 8 водоймах та 11 бюветах Києва та області. Виявлено перевищення норм забруднення у 5 річках та озерах, а також в 1 бюветі.