У компанії "Метінвест" розповіли про будівництво саркофага на ЧАЕС: виготовили унікальну сталь

У компанії "Метінвест" розповіли про будівництво саркофага на ЧАЕС: виготовили унікальну сталь

Олекса Франко

Термін експлуатації арки – 100 років

Українська гірничо-металургійна група "Метінвест" виготовила унікальну сталь і в найкоротші терміни поставила 13,3 тисячі тонн металу до Італії для будівництва арки над 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Про це йдеться в матеріалі УНІАН із нагоди 35-ї річниці з дня аварії на ЧАЕС.

"У проєкті висувалися особливі технічні вимоги до якості та хімічного складу сталі. Також сталь мала відповідати і європейським, й українським стандартам. Крім того, кожен лист проходив обов'язкову сертифікацію незалежними експертами", розповів у коментарі журналістам керівний директор Metinvest Europe Роберто Ре.

Вимоги до матеріалів, з яких мали побудувати арку, оголосила італійська компанія Cimolai, що проєктувала та виготовляла сталеві конструкції. Для реалізації проєкту з будівництва захисного саркофага від радіації потрібна була спеціальна сталь високої якості.

"Ми відразу ж звернулися до наших колег на "Азовсталі" з проханням вивчити можливість забезпечити необхідні характеристики сталі. І щойно нам це підтвердили, ми одразу ж зв'язалися з Cimolai й надали повну гарантію як якості сталі, так і якості готової продукції", зазначив Ре.

Сталеві заготовки для реалізації проєкту зробили на Маріупольському металургійному комбінаті "Азовсталь", а потім морем доставили в Італію, де на заводі "Метінвесту" Trametal із них виготовили прокат. Після цього сталевий прокат пройшов спеціальну термічну обробку, щоб забезпечити виконання всіх необхідних тестів.

За словами керівного директора, проєкт досі один із найбільших, з яким працювала компанія.

Зі свого боку, директор із маркетингу гірничо-металургійної групи "Метінвесту" Роман Курашев додав, що метал, який виробляється в Україні, служить у найскладніших і знакових об'єктах у всьому світі.

"Наприклад, із нашого металу побудували одну з найвищих будівель в Європі – Лондонський The Shard, кілька культурних знакових об'єктів у Нью-Йорку, найбільші круїзні судна. Наш бренд, наша репутація як постачальника дуже складних марок стали відомими у всьому світі", зазначив він.

Довідка. 26 квітня 1986 року, о 01:24, сталася аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Для ізоляції зруйнованого енергоблока в листопаді 1986 року побудували об'єкт "Укриття" (більш відомий як саркофаг). Після цього ЧАЕС продовжувала свою роботу до грудня 2000 року, коли був зупинений останній робочий енергоблок №3.

Для подальшого запобігання викиду РАВ в атмосферу ухвалили рішення про будівництво Нового безпечного конфайнмента (НБК). 29 листопада 2016 року компанія-субпідрядник Novarka завершила процес насування НБК та його монтажу над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Новий безпечний конфайнмент став найбільшою у світі пересувною сталевою конструкцією. Вартість будівництва арки становить понад 1,5 млрд євро, а термін експлуатації – 100 років.

За даними Держагентства з управління зоною відчуження, арка знизила рівень гамма-випромінювання навколо станції порівняно з періодом до її встановлення в проєктне положення вдесятеро.

Як повідомляла ЕкоПолітика, в Україні та світі відзначають 35-ті роковини Чорнобильської трагедії. Цієї ночі, о 1:23, у м. Прип'ять на пам'ять про Чорнобильську трагедію запалили 35 свічок – за кількістю років, що минули з моменту аварії.

Читайте також
ArcelorMittal отримав рекордний штраф за забруднення та йде в суд: детальний розбір ситуації
ArcelorMittal отримав рекордний штраф за забруднення та йде в суд: детальний розбір ситуації

Один з найбільших українських забруднювачів довкілля знову у центрі скандалу

"Метінвест" завершує черговий екологічний проєкт на комбінаті ім. Ілліча
"Метінвест" завершує черговий екологічний проєкт на комбінаті ім. Ілліча

Інвестиції в цей екопроект складають понад 20 млн долларів

"Метінвест" планує виготовляти "зелену сталь"
"Метінвест" планує виготовляти "зелену сталь"

Керівництво компанії заявило про намір поступово перейти на більш чистий тип виробництва

Впровадження європейських еконормативів в Україні зупинить промисловість, – експерт
Впровадження європейських еконормативів в Україні зупинить промисловість, – експерт

Україні потрібно під час розроблення нових екологічних норм враховувати насамперед стан вітчизняної промисловості