У Китаї побудують дві установки з виробництва водню з технологією уловлювання СО2 shutterstock

У Китаї побудують дві установки з виробництва водню з технологією уловлювання СО2

Катерина Бєлоусова

Нові установки замінять поточне постачання від установки газифікації на основі вугілля

У Китаї Шанхайський хімічний промисловий парк Industrial Gases (SCIPIG), дочірня компанія Air Liquide, інвестує понад €200 мільйонів в будівництво двох установок з виробництва водню в Шанхайському хімічному промисловому парку (SCIP).

Установки матимуть загальну потужність виробництва водню близько 70 000 м3/год і будуть оснащені технологією уловлювання та переробки CO2, повідомляє Gasworld.

Air Liquide планує завершити першу фазу експлуатації до кінця 2023 року, щоб уникнути викидів 350 000 тонн CO2 на рік.

Нові установки замінять поточне постачання, що надходить від сторонньої установки газифікації на основі вугілля. Блоки уловлювання та переробки вуглекислого газу будуть сприяти виробництву монооксиду вуглецю (CO) із загальною потужністю 28 000 м3 /год

Водень та CO будуть постачатися Covestro China і Shanghai Lianheng Isocyanate Company (SLIC), спільне підприємство під керівництвом BASF і Huntsman, у SCIP, а також іншій промисловості в дельті Янцзи.

Франсуа Абріал, член виконавчого комітету Air Liquide Group, що наглядає за Азіатсько-Тихоокеанським регіоном, зазначив, що нові інвестиції ще більше сприяють довгостроковій співпраці Air Liquide з Covestro, SLIC і SCIP.

"Використовуючи наш досвід у виробництві водню, а також уловлюванні та утилізації вуглецю, проєкт демонструє нашу здатність запропонувати нашим клієнтам надійні, конкурентоспроможні та корисні для навколишнього середовища рішення", – сказав він. – "Air Liquide, спеціаліст із декарбонізації галузі, пишається тим, що цим проєктом підтримує амбітний кліматичний план Шанхаю".

SCIPIG вже керує двома іншими водневими установками та чотирма установками поділу повітря в парку, де розташовано ряд великих міжнародних і місцевих хімічних компаній.

Ма Цзін, директор адміністративного комітету Шанхайського парку хімічної промисловості, зазначив, що запровадження інноваційних технологій допоможе відмовитися від видобутку газу на основі вугілля та різко скоротити пов’язані з цим викиди вуглецю.

"Наразі SCIP активно впроваджує нову дорожню карту для “зеленого” та низьковуглецевого розвитку відповідно до національного стратегічного розгортання. Нові інвестиції SCIPIG зіграють важливу роль у зниженні викидів вуглецю в парку", – сказав він. – "SCIP, як завжди, сприятиме будівництву та експлуатації цього проєкту, а також сприятиме використанню водню з низьким вмістом вуглецю, щоб сприяти досягненню наших спільних цілей щодо піку вуглецю та вуглецевої нейтральності”.

Нагадаємо, китайська компанія EPRO Advance Technology розробила пористий кремнієвий матеріал під назвою Si+, який за потреби може генерувати "надчистий водень" та може діяти як твердотільний матеріал, що генерує водень.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, нафтогазова компанія Shell побудує в Роттердамі, Нідерланди, найбільший в Європі завод із виробництва “зеленого” водню Holland Hyrdoge, що вироблятиме 60 000 кілограмів водню на день.

Читайте також
Amazon інвестуватиме в виробництво “зеленого” водню
Amazon інвестуватиме в виробництво “зеленого” водню

Для приборкання кліматичної кризи необхідно постійно розробляти інноваційні рішення

У Німеччині виробники водню почали шукати “рішення наступного покоління”
У Німеччині виробники водню почали шукати “рішення наступного покоління”

“Зелений" водень також потребує створення відповідної інфраструктури трубопроводів

Воднева економіка може допомогти у відбудові України — Держенергоефективності
Воднева економіка може допомогти у відбудові України — Держенергоефективності

Експерти обговорили перспективи нашої країни у цій сфері

У Бразилії збудують найбільшу в світі завод з виробництва “зеленого” водню
У Бразилії збудують найбільшу в світі завод з виробництва “зеленого” водню

У 2025 році Unigel планує збільшити річне виробництво вчетверо