У Кіровоградської області екоінспектори зафіксували 2 факти незаконного видобутку корисних копалин підприємствами-надрокористувачами за межами своїх гірничих відводів, що завдало збитків на понад 18 млн грн.
Протягом 2021-2022 такі порушення почастішали, повідомляє Держекоінспекція (ДЕІ) Придніпровського округу.
Так самовільний видобуток надр виявили за межами гірничих відводів на Веселівському родовищі суглинків та Обознівському родовищі піску у Кропивницькому районі. Це завдало державі збитків на сумі 17,7 млн та 426 тисяч гривень відповідно.
В повідомленні зазначили, що проти посадових осіб підприємств-надрокористувачів, які здійснювали незаконний видобуток, порушені кримінальні провадження.
В пресслужбі Держекоінспекції пояснили, що самовільний видобуток надр порушує ґрунтовий покрив. Окрім того, неконтрольований видобуток корисних копалин призводить до вичерпання та зубожіння їх родовищ, знищує природні ландшафти та екосистеми.
Нагадаємо, у Львівській області екоінспектори та працівники поліції викрили незаконне видобування 63 м3 будівельного піску на понад 68 тисяч гривень.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Україні розпочалася реформа надрокористування, яка покликана перетворити Державну службу геології та надр у сервісну установу, модернізувати “правила гри” та забезпечити ефективний контроль з боку держави.