У Кіровоградській області лісівники створять 87 гектарів нового лісу shutterstock

У Кіровоградській області лісівники створять 87 гектарів нового лісу

Єлизавета Волкотруб

На місці дерев, які не вижили цього року, будуть висаджувати нові. Цей процес називають доповненням лісів

Цієї весни лісівники Кіровоградської області планують створити 87 гектарів нового лісу, висадивши 600 тисяч сіянців дубів та сосен, а також будуть досаджувати дерева, які не прижилися.

Про це повідомляє Суспільне Кропівницький.

"Вже посадили понад десять гектарів. У нас господарство твердолистяне: головна порода – дуб звичайний. На супіщаних територіях, а це Крилівське лісництво у Світловодській громаді, використовуємо сосну звичайну", – розповіла  інженерка Олена Кирпа.

Інженери показали конвеєр з автоматизованого висіву насіння, у якому вирощують кримську сосну.

"Ми виростили 39 тисяч сіянців. Їх використають для створення новорічних дерев. Торік виростили 109 тисяч сіянців дуба звичайного", – говорить Олена Кирпа.

Дуби висаджують з пелетів, в яких сіянці виростили з жолудів.

"Він посіяний у спеціальні касети – по 40 комірок у кожній. Висота касети для дуба – 18 сантиметрів, чотири на чотири – площа, 300 грамів ґрунту туди поміщається. Ми його витягли з комірки – фактично вся його коренева система жива. Навіть цьогорічний пішов корінчик. Ми очікуємо, що це буде 100% приживлюваність", – додає інженерка

Журналісти побували у лісовому урочищі "Боже" в Олександрійському районі. Там, на ділянці площею майже три гектари,  працівники Чорноліського лісгоспу висаджують однорічні дуби. Деякі співробітники беруть участь у створенні нового лісу вже понад 20 років.

"Це не передати словами, коли бачиш, як росте ліс, який ти особисто посадив. При посадці дерев головне, щоб коренева шийка була на два сантиметри глибше рівня землі. Для цього ми його й притоптуємо – щоб видавити повітря", – каже водій Олександр Гавриленко.

Лісівники кажуть, шо дерева ростимуть не менше ста років.

Як повідомляла Екополітика раніше, держпідприємство “Ліси України” планує у 2024 році висадити 200 мільйонів сіянців на зрубах, землях громад, що передані до лісового фонду, та всіх вільних територіях для лісорозведення.

Читайте також
На Київщині засудили трьох чоловіків за вирубку дерев на суму понад 1,2 млн грн
На Київщині засудили трьох чоловіків за вирубку дерев на суму понад 1,2 млн грн

Наразі прокуратурою вживаються заходи щодо стягнення завданої шкоди

В Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали лісу на 17 залізничних вагонів
В Чорнобильському заповіднику незаконно зрубали лісу на 17 залізничних вагонів

Збитки від незаконних рубок можуть сягати близько одного мільярда грн за рік