У "Київводоканалі" заявили, що жовту воду з-під крана можна пити. Відео Аквапром

У "Київводоканалі" заявили, що жовту воду з-під крана можна пити. Відео

Олена Яценьо

Почастішали скарги киян на якість води з-під крана

Водопостачальне підприємство "Київводоканал" запевнило своїх споживачів, що водопровідна вода у столиці цілком безпечна для пиття та приготування їжі.

Про це повідомила пресслужба компанії в середу, 4 серпня.

Нагадаємо, що останніми днями почастішали скарги киян на якість води з-під крана, зокрема на те, що вода має жовтуватий колір.

На це відреагував "Київводоканал" і запевнив споживачів, що вся вода, яку подає підприємство, безпечна з протиепідеміологічного погляду й відповідає всім вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною".

За даними компанії, основна причина зміни кольору води полягає в сезонному погіршенні води у джерелах – річках Дніпро та Десна через кліматичні умови.

"Зазвичай влітку якість води в річці завжди гірша, ніж узимку через спеку та цвітіння водойм, але один рік може сильно відрізнятися від іншого. Наприклад, цьогоріч кліматичні умови призвели до погіршення якості води, порівняно з минулим роком", – йдеться в повідомленні пресслужби.

Як пояснили представники підприємства, під час таких сезонних коливань “Київводоканал” змушений додавати більше реагентів і скоригувати весь процес підготовки води до її подачі в домівки жителів столиці.

Зокрема, речниця “Київводоканалу” Оксана Стан у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” розповіла, що нині коригують техніку подачі реагентів для того, щоб знезаражувати питну воду.

"Ми змушені адаптуватися до сучасних реалій клімату. З таким зіштовхнулися вперше торік. Думаю, за два-три дні кияни відчують зміни", – заявила вона.

Також у пресслужбі додали, що нині працюють над нормалізацією показника кольоровості, тож найближчими днями вода у кранах киян має стати прозорішою.

"Щодо впливу стану водопровідних мереж на якість води, то в міських мережах вода майже не зазнає вторинного забруднення. Ми регулярно проводимо промивки мереж і аналізуємо якість води в контрольних точках, тож одразу усуваємо ситуації, які можуть викликати забруднення", – сказали представники комунального підприємства.

Наголошується, що на якість води великою мірою впливає стан внутрішньобудинкових мереж, які не є в зоні відповідальності "Київводоканалу".

Раніше ЕкоПолітика писала, що в селі Перемога на Київщині люди бояться пити воду з криниць. Майже скрізь у водоймах високий вміст амонію та фосфатів.

Читайте також
На Львівщині забруднено майже 80% стоків: озвучено наслідки
На Львівщині забруднено майже 80% стоків: озвучено наслідки

Торік Львівська область скидала до водойм недоочищеними 80% своїх стоків

На Одещині руйнується дамба – під спорудою глибокі порожнини
На Одещині руйнується дамба – під спорудою глибокі порожнини

Нижня частина дамби перебуває в "підвішеному" стані

Яку воду небезпечно пити: екологиня зробила несподівану заяву
Яку воду небезпечно пити: екологиня зробила несподівану заяву

Експертка назвала несподівані місця, з яких не варто брати воду

Рада підтримала за основу програму про питну воду України
Рада підтримала за основу програму про питну воду України

Фінансування програми передбачено в обсязі 28,6 млрд грн