У "Київводоканалі" заявили, що жовту воду з-під крана можна пити. Відео Аквапром

У "Київводоканалі" заявили, що жовту воду з-під крана можна пити. Відео

Олена Яценьо

Почастішали скарги киян на якість води з-під крана

Водопостачальне підприємство "Київводоканал" запевнило своїх споживачів, що водопровідна вода у столиці цілком безпечна для пиття та приготування їжі.

Про це повідомила пресслужба компанії в середу, 4 серпня.

Нагадаємо, що останніми днями почастішали скарги киян на якість води з-під крана, зокрема на те, що вода має жовтуватий колір.

На це відреагував "Київводоканал" і запевнив споживачів, що вся вода, яку подає підприємство, безпечна з протиепідеміологічного погляду й відповідає всім вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною".

За даними компанії, основна причина зміни кольору води полягає в сезонному погіршенні води у джерелах – річках Дніпро та Десна через кліматичні умови.

"Зазвичай влітку якість води в річці завжди гірша, ніж узимку через спеку та цвітіння водойм, але один рік може сильно відрізнятися від іншого. Наприклад, цьогоріч кліматичні умови призвели до погіршення якості води, порівняно з минулим роком", – йдеться в повідомленні пресслужби.

Як пояснили представники підприємства, під час таких сезонних коливань “Київводоканал” змушений додавати більше реагентів і скоригувати весь процес підготовки води до її подачі в домівки жителів столиці.

Зокрема, речниця “Київводоканалу” Оксана Стан у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ” розповіла, що нині коригують техніку подачі реагентів для того, щоб знезаражувати питну воду.

"Ми змушені адаптуватися до сучасних реалій клімату. З таким зіштовхнулися вперше торік. Думаю, за два-три дні кияни відчують зміни", – заявила вона.

Також у пресслужбі додали, що нині працюють над нормалізацією показника кольоровості, тож найближчими днями вода у кранах киян має стати прозорішою.

"Щодо впливу стану водопровідних мереж на якість води, то в міських мережах вода майже не зазнає вторинного забруднення. Ми регулярно проводимо промивки мереж і аналізуємо якість води в контрольних точках, тож одразу усуваємо ситуації, які можуть викликати забруднення", – сказали представники комунального підприємства.

Наголошується, що на якість води великою мірою впливає стан внутрішньобудинкових мереж, які не є в зоні відповідальності "Київводоканалу".

Раніше ЕкоПолітика писала, що в селі Перемога на Київщині люди бояться пити воду з криниць. Майже скрізь у водоймах високий вміст амонію та фосфатів.

Читайте також
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС
Міндовкілля представило проєкти ДСТУ щодо моніторингу якості води за нормами ЄС

Це один із кроків для створення ефективної державної системи контролю стану навколишнього середовища

Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені
Вперше в історії глобальна система кругообігу води вийшла з рівноваги, – вчені

Дослідники попереджають, що наслідки будуть ще більш катастрофічними, якщо не вжити термінових заходів

Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини
Названо найбрудніші та найчистіші річки Львівщини

Порівняно з минулим місяцем, якість води у 5 річках покращилася, у 4 – погіршилася

Україна імплементує нову євродирективу щодо моніторингу вод
Україна імплементує нову євродирективу щодо моніторингу вод

Вона встановлює технічні специфікації для хімічного аналізу та моніторингу стану води та актуалізації функцій суб’єктів моніторингу вод