У нацпарку Києва масово гинуть качки: припустили отруєння ртуттю

У нацпарку Києва масово гинуть качки: припустили отруєння ртуттю

Олена Яценьо

У столичному парку та в озерах на Теремках уже два тижні гинуть птахи: качки й ворони

Десятки качок, яких мертвими знайшли в Голосіївському парку, ймовірно, загинули через те, що їх нагодували ртуттю.

Таке припущення в ефірі Громадського радіо висловив заступник директора комунального підприємства з утримання зелених насаджень Голосіївського району Дмитро Пищолка.

Він пояснив, що такий висновок можна зробити, якщо взяти до уваги результати досліджень води з озер, ґрунту з парку та тіл загиблих птахів.

Зокрема, під час розтину качок виявили високий вміст ртуті, що й могло стати можливою причиною смерті. Тим часом у повітрі та воді, де виявили масовий мор птахів, перевищення вмісту ртуті не було.

"У терміновому порядку викликали Київську аварійно-рятувальну службу, яка провела заміри у повітрі прибережної зони. Це потрібно, щоб зрозуміти чи безпечна територія біля озер для відпочивальників.

Перевищення ртуті в повітрі не виявлено. Додатково зразок, який було взято КП "Плесо" для дослідження води 21 липня, відправили до державного науково-дослідного інституту на вміст ртуті саме у воді ставка. Показники теж у межах норми. Отже, перевищень показників за ртуттю в повітрі та воді немає. Від себе можу припустити, що, ймовірно, хтось отруїв і нагодував качок. Поки що в мене таке припущення", — сказав Дмитро Пищолка.

Він закликав повідомляти Нацполіцію або комунальне підприємство з утримання зелених насаджень Голосіївського району, коли люди бачать, що хтось скидає щось сумнівне у воду.

Зазначається, що в Голосіївському парку та в озерах на Теремках уже два тижні гинуть птахи: качки й ворони. Тиждень тому в тілах загиблих тоді качок виявили перевищений вміст ртуті. Також дослідили, що птахи не хворіли ні на який вірус. Пройшов ще тиждень і ситуація не змінилася. На Горіхуватських ставках і в озерах на Теремках помирають птахи, які або пили з озер або плавали в цій воді.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екоінспектори виявили отруту у воді Горіхуватських ставків у Голосіївському парку, де 20 липня масово загинули качки та риба.

Читайте також
Київ другий рік поспіль увійшов у ТОП-30 столиць миру з найбільш чистим повітрям
Київ другий рік поспіль увійшов у ТОП-30 столиць миру з найбільш чистим повітрям

Стан повітря покращився завдяки зменшенню кількості підприємств-забруднювачів та автомобілів на дорогах

У Києві якість повітря погіршилася до шкідливого рівня у 10 районах: адреси
У Києві якість повітря погіршилася до шкідливого рівня у 10 районах: адреси

Найгірший індекс якості повітря CAQI 94 зафіксували на вулиці Архітектора Вербицького

У Києві висадили 64 тисячі дерев з початку року
У Києві висадили 64 тисячі дерев з початку року

У місті знаходиться 31 тисяча гектарів лісу