Кілька місяців тому у столиці відкрили майстерню кастомного одягу й апсайклу "Макака".
У майстерні переробляють старий одяг, перетворюючи його на артоб'єкти, йдеться на сторінці проєкту у Facebook.
"Фаст-фешн – одна з найбільш забруднювальних довкілля сфер економіки. І це факт. Водночас ми однозначно не можемо весь час ходити в одному й тому ж одязі, адже його значення – давно вийшло за межі первинного – прикрити чи зігріти тіло. Одяг для мене – це мистецтво. Перш за все мистецтво – розповідати про свого власника. І я впевнена, що творити можна з того, що вже вироблено. Так і з’явилась ідея – виготовляти крутий якісний одяг із секонд-хенду, перетворюючи його в артоб’єкти", – розповіла засновниця майстерні Олена Клочко.
До команди ввійшли: Олена Клочко, Євген Меркуш – майстер шовкотрафаретного друку, митець; Єгор Стрелков – художник, татуювальник, ілюстратор, музикант, автор коміксів про свідоме споживання; Віталій Агапєєв – мультидисциплінарний художник із графіті-бекграундом; Андрій Соболєв – дизайнер, стиліст, татуювальник.
Зазначається, що проєкт здійснюється за підтримки Українського культурного фонду.
Недавно в майстерні створили колекцію купальників із боді та залишків від текстильного виробництва.
Раніше ЕкоПолітика писала, що таке апсайклінг та як позбутися непотрібного одягу без шкоди довкіллю.
Нагадаємо також, що експерти назвали топовою професією до 2030 року дизайнера сміття, який розроблятиме розумні методи перероблювання сміття у великих масштабах.