У Києві в НУБІПі встановили автомат для прийому пластикових пляшок. Фото nubip.edu.ua

У Києві в НУБІПі встановили автомат для прийому пластикових пляшок. Фото

Катерина Бєлоусова

Зібрану вторсировину відправлятимуть на переробку, а гроші – на благодійність

У Києві на факультеті захисту рослин, біотехнологій та екології НУБІПу встановили унікальний фандомат для прийому пластикових пляшок та контейнери для збору скла, паперу та пластику.

Його встановили за ініціативою керівництва кафедри екології агросфери та екологічного контролю за кошти благодійників у 4 учбовому корпусі, йдеться на сайті НУБІПу.

Зазначається що такі фандомати широко розповсюджені в європейських країнах, зокрема у Німеччині, Чехії, Литві, Норвегії, Фінляндії тощо. Ці автомати стають все більш популярними в Україні, як спосіб заохотити людей переробляти матеріали і зменшувати кількість відходів.

nubip.edu.ua

nubip.edu.ua

У повідомленні пояснили, що автомат отримує пластикову пляшку через приймальне кругле вікно. Він сканує обʼєм, вагу і матеріал тари та відправляє її в мішок зберігання. Сканер автомата здатний розпізнавати 30 000 штрих-кодів й дозволяє точно ідентифікувати об’єкт. 

“З основних переваг фандомату – автомат швидше мотивує людину здати порожню тару, він дешевше, ніж традиційні пункти збору і пластикові пляшки одні з найпопулярніших видів вторсировини”, – підкреслила завідувачка кафедрою екології агросфери та екологічного контролю Олена Наумовська.

nubip.edu.ua

nubip.edu.ua

Зазначається, що завдяки фандомату керівництво кафедри та студенти-екологи прагнуть привернуть увагу молоді до проблем екології, роздільного збирання та сортування відходів.

“Зібрана новим автоматом тара піде на вторинну переробку, а отримані за пластик кошти на благодійність”, – додала Наумовська.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Вінниці запустили акцію зі збору російських книжок, гроші з переробки яких віддадуть на потреби мобільно-вогневих груп підрозділів ППО "Центр".

Читайте також
У Німеччині комунальні служби не будуть вивозити неправильно відсортоване сміття
У Німеччині комунальні служби не будуть вивозити неправильно відсортоване сміття

Щороку через погане сортування Аахен втрачає до пів мільйона євро

Куди у Львові можна здати батарейки, лампи та термометри: графік стоянок Екобуса
Куди у Львові можна здати батарейки, лампи та термометри: графік стоянок Екобуса

Лампочки та ртутні термометри слід здавати в непошкодженому стані та в упаковці виробника

Куди у Хмельницькому здати лампи, батарейки та ліки: адреси та графік
Куди у Хмельницькому здати лампи, батарейки та ліки: адреси та графік

Це сміття не можна викидати в загальний контейнер, адже воно вкрай негативно впливає на довкілля