У Києві хочуть створити парк площею 300 га: екоактивісти висловили озауваження

У Києві хочуть створити парк площею 300 га: екоактивісти висловили озауваження

Людмила Гончаренко

Проєктом передбачено створення комфортного простору для відпочинку навколо озера Тягле, що на Осокорках

У Київський міській державній адміністрації відбувся брифінг, присвячений  ініціативі громадської організації "Національний парк збереження та збагачення флори і фауни "Осокорки"  щодо створення рекреаційної зони із збереженням екосистеми.

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко.

“Даний парк, який створять у Києві, буде не тільки черговою зоною відпочинку, а й прикладом збереження екосистеми і її інтеграції із сучасним містом. Такі зони будуть прикладом для наслідування для усієї України. Також я наголосив на тому, що беру під особистий контроль збереження цих унікальних територій та, щоб створення цього парку відбулося відповідно до ЗУ "Про природно-заповідний фонд" та ЗУ "Про ОВД" із обов’язковим проведенням громадських слухань”, написав Бондаренко.

Голова комітету висловив сподівання, що спільними зусиллями Верховної Ради України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України  та безпосередньо місцевої влади можна буде створити таку унікальну зону в  місті Києві.

У повідомленні зазначається, що проєктом передбачено створення комфортного простору для відпочинку навколо озера Тягле, який поєднає активний відпочинок для всіх киян та збереження природного середовища навколо водойми. За словами політика, розмір парку становитиме 300 га та фактично стане центром живої природи в межах міста. 

Проте озвучений посадовцем розмір парку викликав обурення серед його підписників. Зокрема, Олег Листопад під публікацією пише, що "300 га це означає забудову двох озер. Це неприпустимо. Має бути 650 га". Такої ж думки і Юрий Солобай, який стверджує, що "скорочення площі екопарку Осокорки удвічі: с 650 до 300 га відбувається за рахунок найбільш цінних територій, що вже мають природоохоронний статус".

Нагадаємо, ЕкоПолітика писала про те, що на Київщині активісти відстояли 7 гектарів соснового лісу і створили там природний парк “Щасливий”.

Читайте також
У Дніпрі дві людини своїми силами прибрали парк
У Дніпрі дві людини своїми силами прибрали парк

Жителі району підтримали ініціативу

У Києві з'явиться ландшафтний заказник "Озеро Лосине"
У Києві з'явиться ландшафтний заказник "Озеро Лосине"

Водойма також відома під назвою озеро Помільне

У Києві може з'явитися новий ландшафтний заказник місцевого значення
У Києві може з'явитися новий ландшафтний заказник місцевого значення

Орієнтовна площа заказника становить 4 га і охоплює територію озера Малинівка з його прибережною захисною смугою

У Львівському парку вперше посадили рідкісні дерева
У Львівському парку вперше посадили рідкісні дерева

До адміністрації парку вже звернулося багато благодійників, які купують саджанці і приєднуються до висадки