У Києві встановили сучасну систему моніторингу якості повітря. Онлайн-мапа КМДА

У Києві встановили сучасну систему моніторингу якості повітря. Онлайн-мапа

Олекса Франко

Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах

У Києві розробляють сучасну систему автоматичного моніторингу якості повітря (CAQI). Перші два пункти моніторингу повітря запрацювали в Дарницькому і Дніпровському районах столиці.

Один із цих постів перевірив міський голова Віталій Кличко, повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Нові пости розташовані за адресами: вул. Архітектора Вербицького, 26 та Харківське шосе, 7/1. Зазначається, що почати вирішили з цих районів, тому що саме на лівому березі міста розташовані основні промислові джерела забруднення повітря в Києві.

Обладнання та програмне забезпечення на нових постах моніторингу повітря відповідає європейським стандартам, зокрема директивам ЄС, та рекомендаціям ВООЗ. Системи з аналогічним принципом роботи працюють у Лондоні, Парижі, Мюнхені та інших європейських містах.

Система вимірює такі показники:

  • пил PM2.5 та PM10;
  • діоксид азоту (NO2);
  • оксид азоту (NO);
  • діоксид сірки (SO2);
  • оксид вуглецю (CO);
  • приземний озон (O3);
  • бензол;
  • формальдегід;
  • бензопірен;
  • метилмеркаптан;
  • важкі метали.

За даними якості повітря з цих постів кияни можуть стежити в режимі реального часу на онлайн-мапі, зокрема, через сайт Управління екології та природних ресурсів КМДА.

За словами мера Києва, до кінця року ще три таких пости планують встановити в Печерському, Оболонському та Соломʼянському районах.

"Поки місто має два таких пости моніторингу. Ще три пости плануємо встановити до кінця цього року – у Печерському, Оболонському та Солом’янському районах. Нині управління екології КМДА напрацьовує план розвитку системи моніторингу і встановлення нових постів у всіх районах столиці. Києву потрібна власна стратегія поліпшення екологічної ситуації, яка брала б до уваги всі сфери життєдіяльності міста, що впливають на стан повітря: транспорт, діяльність промислових підприємств, озеленення та інші. І управління екології розробляє таку стратегію", – наголосив Віталій Кличко.

Водночас директор "ХГ Консалтинг" Павло Замотаєв зазначив, що з початку березня 2021 року на 100 цифрових рекламних носіях "РТМ Диджитал" в Голосіївському, Дарницькому, Печерському, Подільському, Солом'янському, Оболонському та Шевченківському районах Києва показують актуальні відомості про рівень забруднення повітря – Air Quality Index (AQI) – у кожному з районів.

Фото: facebook.com/pavlozamotayev

"Показники у вигляді шкали кольорового "спідометра", кожен колір якого відповідає міжнародним стандартам якості повітря. Питання: за якими стандартами? У яких точках міряють, як ведеться моніторинг? Фіксують тільки окис вуглецю й азоту або ще щось? Чи міряють вміст РМ 10 і РМ 2,5? На 99% упевнений, що це черговий дерибан бюджету і, можливо, міжнародних грантів. Стрілку будуть тримати в зелено-жовтій зоні для заспокоєння плебсу", – написав Замотаєв у Facebook.

Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що, за даними World Air Quality Report – 2020, Київ серед світових столиць опинився на 39-му місці за найбільш забрудненим повітрям.

Також експерти назвали місця в Києві, де в період із 9 по 15 березня було найбрудніше повітря.

Теги: ,
Читайте також
У Києві фіксують погіршення якості повітря: міська влада назвала причину
У Києві фіксують погіршення якості повітря: міська влада назвала причину

Слідкувати за актуальним рівнем забрудненості можна в режимі реального часу

За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка
За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка

Його дії на посаді вже давно викликають обурення в громадських природоохоронців