В Оболонському районі Києва місцеві жителі виявили масову загибель риби в одному з озер Опечені — Андріївському. З водойми також масово виповзли на берег раки.
За припущеннями киян, мор риби стався через забруднення водойми стоками. Фото з мертвою рибою та раками опублікували 24 вересня у фейсбук-групі "Життя Оболонського району та Мінського масиву".
Автор поста припустив, що до забруднення озера доклав руку або місцевий підприємець, або власник гаража.
"У воду злили якусь погань: подохла риба, навіть раки полізли з дна і виповзають на берег. Постаралося або одне з підприємств або "гаражники", — йдеться в дописі.
На оприлюднених фото видно, що на поверхню озера сплила догори черевом мертва риба, а сама водна поверхня покрилася білою плівкою. На берег за дня також виповзли раки, що є нехарактерною для них поведінкою.
У коментарях під публікацією користувачі соцмережі зауважили, що мор риби в цьому озері фіксують уже не вперше.
"Цю гидоту там скидають регулярно. Тече вона з труби посеред озера, з боку дороги (орієнтовно — між вежами високовольтних проводів). Такий замор риби вже траплявся минулого року. Тоді навіть качки з воронами дохлі лежали на березі озера", — зазначив користувач Євген Струк.
Засновниця громадського руху "Почайна" (з 2016 року опікується захистом і ревіталізацією історичної річки Почайни) Аннабелла Моріна повідомила, що активісти вже зайнялися цим питанням.
Наступного дня, 25 вересня, знайшли джерело забруднення. Як розповіла Моріна, це труба зливової каналізації з боку вулиці Богатирської.
"Скидання був явно видно у воді, вона була біло-зелена. Стояв хімічний запах", — зазначила вона.
За словами рибалок, яких опитали активісти, риба здохла майже вся. На березі після скидання хімія збиралася в білі тверді бульбашки. Коли вони їх підпалювали, бульбашки горіли та смерділи паленим пластиком.
Відтак екоактивісти викликали слідчо-оперативну групу, яка склала протокол.
Спільно з "Плесо" на місці відібрали проби води.
27 вересня Оболонська окружна прокуратура міста Києва відкрила кримінальне провадження за ст. 242 ККУ.
Раніше ЕкоПолітика писала, що розтин риб і качок, яких мертвими знайшли на Горіхуватських ставках у Голосіївському парку Києва, показав, що вони загинули від високого вмісту ртуті у воді.