У Києві можна здати каштани на переробку: де приймають і скільки платять pexels

У Києві можна здати каштани на переробку: де приймають і скільки платять

Олена Яценьо

Восени кияни можуть отримати символічну плату за збір каштанів

Цьогоріч у Києві, як і в попередні роки, триває сезон зі збору каштанів. Люди їх збирають і здають на перероблення в пункти прийому вторинної сировини.

За один кілограм каштанів можна отримати 2 гривні, пише "Сьогодні".

Хоча ціна за кілограм і невелика, самі плоди важкі — їх приносять у дуже великій кількості. Тож, якщо постаратися, можна трохи підзаробити.

Уточнюється, що ціна за каштани не змінилася з 2019 року — тоді плоди теж брали по 2 гривні за кілограм.

За словами комунальників, після перероблення каштани використають фармкомпанії для виготовлення різних медичних препаратів і косметологічних засобів (наприклад, крему).

Препарати на основі кінського каштана широко застосовуються під час лікування судинних захворювань, зокрема тромбофлебіту, варикозу — розширюють звужені артерії, прискорюють кровообіг і зменшують крихкість капілярів. А екстракт каштана застосовують під час лікування забитих місць, різних травм і синців.

У косметології каштан узагалі вважається незамінним інгредієнтом для збереження краси та молодості. Засоби з каштана тонізують, покращують мікроциркуляцію, зменшують застій крові в поверхневих шарах шкіри, зменшують целюліт, протистоять випаданню волосся і захищають від негативної дії ультрафіолету.

Екстракт каштана часто є компонентом антицелюлітних засобів, оскільки зменшує набряки й тонізує шкіру, вирівнюючи її поверхню. Крім того, його можна знайти серед компонентів "антивікової" косметики, оскільки він має протинабрякові властивості. Також екстракт каштана стимулює вироблення колагену, у результаті чого зменшується кількість і глибина зморщок, натомість підвищується тонус шкіри та підтягується овал обличчя. Каштан також міститься у складі шампунів, бальзамів, масок і сироваток, що стимулюють ріст волосся та перешкоджають утворенню лупи.

Зазначимо, що в деяких інших містах України пункти прийому вторсировини теж приймають каштани на переробку.

Раніше ЕкоПолітика писала, що київська громадська організація "Україна без сміття" почала приймати на переробку дрібну натуральну деревину, з якої виготовлятимуть тріску.

Читайте також
Екоактивісти збирають вторсировину, щоб допомогти дитбудинкам
Екоактивісти збирають вторсировину, щоб допомогти дитбудинкам

Приєднатися можуть офіси, школи та садочки, лікарні, заклади харчування, ОСББ та всі екосвідомі громадяни

У Білій Церкві проведуть експеримент із сортування сміття
У Білій Церкві проведуть експеримент із сортування сміття

Він покаже свідомість і бажання мешканців міста до змін