Минулої суботи, 9 жовтня, активісти громадської ініціативи "Києве, мий" спільно з волонтерами провели акцію прибирання паркової частини Інституту педіатрії, акушерства та гінекології на Лук'янівці.
Відповідними світлинами з толоки учасники організації поділилися в соціальній мережі "Фейсбук".
"Цей парк, де бере свій початок річка Глибочиця, нині перебуває в занедбаному стані", — розповіли активісти.
Причиною цього є насамперед постійне засмічення ділянки. За словами учасників екоакції, понад 90% зібраного під час суботника сміття — це пляшки з-під пива, горілки та пакування від джанкфуду (висококалорійної їжі, фаст-фуду. — Ред.).
"Поки батьки з дітьми відпочивають ближче до корпусів інституту, трохи далі знаходять собі притулок усі ті, хто полюбляє вживати спиртні напої на свіжому повітрі", — пояснили в ГО "Києве, мий".
Також екоактивісти дістали зі ставків із десяток автомобільних шин і дерев'яних колод, що гнили у воді.
Команда "Києве, мий" наголосила, що ставки, через які має протікати Глибочиця, закуті в бетонні береги та перетворилися з оази життя на сміттєзвалища та смертельні пастки для необережних тварин. Ця ситуація, вважають активісти, потребує системного розв'язання.
Усіх, хто небайдужий до краси Києва, закликають приєднуватися до спільноти "Києве, мий" у ролі волонтера.
Також організацію можна підтримати фінансово. Отримані кошти команда ініціативи витрачає на закупівлю інвентарю, бензину для мийок, перевезення всього необхідного до місця проведення акції та інші технічні витрати.
Нині команда збирає кошти на купівлю німецького електричного пристрою для видалення графіті Tornado ACS Elite й організує для цього фандрейзингову вечірку.
Як писала ЕкоПолітика, 3 жовтня активісти громадської організації "Києве, мий" прибрали територію поблизу Національного музею історії України, що розташований в історичному центрі столиці.
Ще тижнем раніше столичні активісти самотужки прибрали ботанічний сад Фоміна. Усього вдалося зібрати 25 пакетів зі сміттям.
Нагадаємо також, що команда “Києве, мий” спільно з волонтерами та жителями Оболоні розчистили від 1,5 тонни сміття берег Йорданського озера в Києві.
Ще раніше волонтери привели до ладу Поетичну галявину в столичному ботсаду ім. Фоміна в центрі Києва.