У Карпатах знищили праліси, щоб прокласти лісову дорогу facebook.com/ekosphera.ua

У Карпатах знищили праліси, щоб прокласти лісову дорогу

Ганна Велика

Представники багатьох природоохоронних організацій та об’єднань, а також місцеві журналісти твердять, що ці ділянки лісу зносять для спорудження вітропарку ТОВ "УК" "Вітропарки України"

На Закарпатті під будівництво дороги лісівники зрубали частину пралісу, який згідно з чинним законодавством є недоторканим.

Про це заявили у природоохоронній організації Всесвітній фонд природи WWF-Україна.

Захисники довкілля наголосили, що вирубку провели попри неодноразові заклики природоохоронних організацій та спільноти зупинити тендер на будівництво лісової дороги й анулювати видані лісорубні квитки.

У WWF-Україна навели супутниковий знімок станом на 15 квітня, який підтверджує факт прокладення дороги через усі виділи та квартали, які були вказані в тендері на її будівництво. Це стосується й виділів 1-2 кварталу 3 лісництва “Шипот”, які належать до території пралісу та його буферної зони.

facebook.com/wwfukraine

Джерело: facebook.com/wwfukraine.

Природозахисники зазначили, що у реєстрі ці рубки досі позначені як “не розпочаті”, хоча насправді роботи вже завершені.

“Це грубе порушення законодавства та міжнародних зобов’язань, адже праліси Карпат є національною природною спадщиною України, унікальними екосистемами, які відтворити у сучасних умовах просто неможливо”, – наголосили вони.

Екологи нагадали, що рубки у пралісах призведуть до:

  • знищення цінних оселищ;
  • фрагментації лісів;
  • збільшення ерозії ґрунтів;
  • порушення гідрологічного режиму.

WWF-Україна вимагає від Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства лісових ресурсів України, ДП “Ліси України”, Генеральної прокуратури України надати правову оцінку та притягнути винних до відповідальності в межах компетенції за порушення вимог охорони пралісів, а також будівництва дороги загалом.

На думку еколога Української природоохоронної групи Петра Тєстова, після рубок у пралісах на українську лісову галузь чекає “величезний міжнародний скандал”. Він також нагадав, що лісівники грубо порушили інструкцію, оскільки в системі електронного обліку не фіксується вивезення деревини з цих ділянок, а статус рубок світиться як "не розпочатий".

Нагадаємо, нещодавно ЕкоПолітика повідомляла про знищення лісівниками червонокнижних рослин, зокрема підсніжника білосніжного, для будівництва цієї лісової дороги. Про те, що у Лютянському лісництві філії "Ужгородське лісове господарство" розпочалися підготовчі рубки для будівництва дороги у кварталах, де ростуть праліси, ми писали наприкінці березня.

Читайте також
У ЄС спрощують регламент про вирубку лісів: які зміни передбачені
У ЄС спрощують регламент про вирубку лісів: які зміни передбачені

Документ набуде чинності наприкінці цього року

На Миколаївщині відновлюють пошкоджені бойовими діями лісосмуги
На Миколаївщині відновлюють пошкоджені бойовими діями лісосмуги

Експерти переконані, що відновлення захисних насаджень має стати національною програмою з екологічної та аграрної безпеки України

На місці Каховського водосховища за 20 років виросте унікальний ліс, – Дідух
На місці Каховського водосховища за 20 років виросте унікальний ліс, – Дідух

На думку вченого, природа України зазнала таких руйнацій від повномасштабного вторгнення, які можна трактувати як екоцид

В Україні 3 роки поспіль зменшується кількість розкритих справ щодо незаконної вирубки лісів
В Україні 3 роки поспіль зменшується кількість розкритих справ щодо незаконної вирубки лісів

Кількість зареєстрованих правопорушень при цьому залишається приблизно на одному рівні