У Карпатах масово всихають дерева facebook.com/profile.php?id=100089784400716

У Карпатах масово всихають дерева

Катерина Бєлоусова

Смерека складає близько 40% від загальної кількості дерев у Карпатських лісах

У Карпатах всихає 426 тисячі гектарів ялини європейської, яку також називають смерекою, третина з яких припадає на Закарпатську область.

Однією з причин такої катастрофи стало збільшення середніх температур на 1-2°C, повідомляє Карпатський лісовий офіс у Facebook.

В повідомленні пояснили, що ялина – північна порода, яка зростає за низьких температур та помірної вологості. Вона складає близько 40% від загальної кількості дерев у Карпатських лісах.

facebook.com/profile.php?id=100089784400716

Зазначається, що однією з причин масового всихання є вік дерев. Адже більшість усихаючих ялинників мають вік від 80 до 210 років. Тобто для них настав біологічний вік відмирання.

В повідомленні додали, що ослаблені дерева стають більш уразливі до хвороб. Так ялини потерпають від жука короїда типографа, яки паразитує під корою, а також гриба коренева губка. Цей гриб пошкоджує гнилизною кореневу систему і навіть до стовбури.

facebook.com/profile.php?id=100089784400716

“Останніми роками надмірні засухи влітку ослаблюють дерева, а затяжні дощі, що приходять на зміну, перезволожують поверхневий шар грунту, в який укорінені смереки. Тоді перший сильний вітер для смерекових лісів стає руйнівним. Їх просто вивертає”, – підкреслили лісівники.

Вони зазначили, що для порятунку лісів у місцях природного поновлення висаджуються листяні дерева, а саме бук або явір. Ці рослини мають стрижневу кореневу систему, що дозволяє сплітатися з іншими деревами, щоб “тримати” смереки на пагорбах та зробити ліс більш “сильним”. 

facebook.com/profile.php?id=100089784400716

“У майбутньому смерекові ліси Карпат виглядатимуть саме так: переважатимуть ялинники, але "розбавлені" буками та яворами”, – додали у повідомленні.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, однією з проблем лісів є штучність насаджень, адже посаджені людиною ліси переважно складаються з дерев конкретного виду та близького віку. Через це вони стають чутливими до хвороб, шкідників та можуть масово всихати.

Читайте також
"Нелегальна ялинка 2025": скільки порушників вже спіймали екоінспектори 
"Нелегальна ялинка 2025": скільки порушників вже спіймали екоінспектори 

Вони нагадали про перелік документів, які мають бути у реалізаторів

Як обрати новорічну ялинку без шкоди для природи
Як обрати новорічну ялинку без шкоди для природи

Цього року до свят у лісгоспах планують заготовити близько 200 тис. дерев

На Запоріжжі судитимуть озброєне злочинне угруповання “чорних лісорубів” 
На Запоріжжі судитимуть озброєне злочинне угруповання “чорних лісорубів” 

Майже півтора року вони знищували захисні насадження на території Запорізького району