Місцеві жителі с. Хроли, що за 3 км від Харкова, усувають наслідки масового замору риби, який почався 3 серпня.
Про це повідомляє “Суспільне. Харків”.
За словами старости Хролів Тетяни Жукової, місцеві відчули сморід та помітили масову загибель риби ще 3 серпня.
"Риба продовжує спливати. Зараз чистимо ставок. На жаль, хімії поки ми не маємо. Сподіваюсь, хтось допоможе. Може, якісь будемо своїми силами купувати, щось потім засипати. Дзеркало води — майже два гектари. Масштаби колосальні", – говорить староста.
Вона стверджує, що загибель риби почалася після того, як у ставок потрапили каналізаційні стоки через прорив міського колектора у Харкові. Хроли розташовані поряд з Індустріальним районом обласного центра.
"У суботу, 3 серпня, почався замор. Вчора вже багато риби було на поверхні. Замість того, щоб щось перенаправити та відремонтувати, вони цей колектор розподілили по зливних стоках – де має бігти вода. Вся каналізація пішла нам до ставків", – каже староста.
Селяни самотужки облаштували дамбу з піску та глини, щоб зупинити потік каналізаційних стоків. Вони звернулися до адміністрації Індустріального району Харкова та харківської міськради за допомогою в усуненні наслідків забруднення, але там на даний момент ніяк на це прохання не відреагували. Кореспонденти “Суспільного” також не отримали відповіді на свій запит щодо ситуації, яка склалася.
За інформацією представника Харківського рибоохоронного патруля Олександра Ковальчука, приблизні збитки від масової загибелі риб складають понад 3 млн грн.
5 серпня Харківська облпрокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом масового мору риби у річці Студенок у селі Хроли Харківського району.
"Зараз є дві основні робочі версії цієї події: викид якогось підприємства або мереж, які спричинили забруднення поверхневих вод, або ж, можливо, це природний процес через спеку або інші природні процеси, що спричинило загибель цієї риби. Зараз ми якусь із цих версій не виділяємо окремо", – розповів речник облпрокуратури Дмитро Чубенко.
У липні ЕкоПолітика повідомляла про масовий замор риби у Хаджибейському лимані та біля Миколаєва через перевищення у воді вмісту амонійного азоту та зниження вмісту розчинного кисню через спекотну погоду.