У Хмельницькому за 5 років висадили дерев і кущів утричі більше, ніж зрізали Facebook / Микола Ваврищук

У Хмельницькому за 5 років висадили дерев і кущів утричі більше, ніж зрізали

Олекса Франко

За цей час під парки та сквери в місті відвели близько 200 га землі

У Хмельницькому за останні п'ять років більше висадили зелених насаджень, ніж зрізали.

На вулицях міста з'явилося майже 10 тисяч дерев і кущів, тоді як зрізали за цей час близько 3400, зазначив заступник міського голови Микола Ваврищук.

"У статистику не ввійшли ті дерева, які висаджують хмельничани на власних прибудинкових територіях і ділянках. Якщо врахувати і їх, то статистика буде ще більш позитивною", – пише Ваврищук на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, зрізаються такі дерева:

  • в аварійному стані, які несуть загрозу людям;
  • хворі дерева, які можуть стати аварійними у будь-якої миті;
  • старі, на заміну яким висаджують нові;
  • ті, на зрізання яких є спеціальний дозвіл (у такому разі ініціатор в обов’язковому порядку відновлює дерева, зазвичай у більшій кількості, і сплачує грошову компенсацію в бюджет).

Заступник мера додав, що далі кількість зелених насаджень у місті будуть збільшувати. Також й надалі відводитимуть землю під парки та сквери. За останні 5 років під них у місті відвели близько 200 га землі.

Крім того, працюватимуть над розробленням стратегічного документа "Green cities action plan" (План дій "Зелене місто") для Хмельницького, частиною якого буде розділ з озеленення.

"Усіляко надалі будемо підтримувати ініціативи громади, спрямовані на збільшення кількості насаджень", – підсумував Ваврищук.

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що українці висадили найбільше дерев за день під час всесвітньої екологічної акції з озеленення.