У Херсоні відбудеться екофестиваль із призами: яка програма Вгору

У Херсоні відбудеться екофестиваль із призами: яка програма

Олена Яценьо

Раніше захід було заплановано на жовтень, але його перенесли

Херсонців і гостей міста запрошують на найекологічнішу подію року – екофест Kherson Zero Waste, який відбудеться цієї суботи, 20 листопада.

Про це повідомила пресслужба Херсонської міської ради. Також на сайті опубліковано фестивальну програму.

Мета екофесту – популяризація міжнародного руху "нуль відходів" у містах України, підвищення обізнаності херсонців про свідоме споживання без продукування зайвого сміття та надання імпульсу розвитку м. Херсона на основі моделі Zero Waste.

Програма фестивалю:

1. Головна сцена фестивалю – виступи експертів і гостей фесту, розважальна програма, розіграш екопризів, збір "екомрій" херсонців, нагородження та екозапальна ведуча.

2. 5R-локацій, що відповідають 5R-принципам моделі Zero Waste ("нуль відходів"):

Refuse – відмовся від зайвого;
Reduce – скорочуй потрібне;
Reuse – використовуй повторно;
Recycle – переробляй;
Rot – компостуй.

Ментори, представники місцевого екобізнесу й екомайстри допоможуть розібратися з ідеями безсмітництва та відповідального споживання.

Окрім того, перші 100 відвідувачів фесту, що пройдуть квест "5 кроків Zero Waste", отримають екопризи.

3. Старт адвокаційної ZeroWaste-кампанії у Херсоні – збір підписів херсонців на підтримку петиції з приєднання нашого міста до міжнародної програми "Zero Waste Cities".

4. Розваги для дітей: екотанці, екоігри, екоміми... – "усе для того, щоб діти відчували себе екощасливими".

5. Сімейний пікнік – місце для підобідку й конкурсу "Сімейний екопікнік".

Коли й де відбудеться фестиваль

Час і місце проведення екологічного фестивалю: 11:00–15:00 год, парк "Херсонська фортеця", що поблизу колишнього "Лебединого озера"та партнера фесту мангал-бару "Chili".

Наголошується, що під час заходу потрібно враховувати карантинні вимоги "червоної зони". Зокрема, організатори закликали брати із собою індивідуальні засоби захисту та дотримуватися соціальної дистанції.

Серед головних партнерів фестивалю – Херсонська міська рада, Управління освіти і науки Херсонської ОДА, Херсонська районна рада, учнівська екокоманда #ZWSХерсон, ТОВ "ГРІН ЛАЙН СВ".

Організатором цього заходу виступила коаліція громадських організацій #Екофрендлі_Я (ГО"Глобальний погляд", ГО"Імпульс Херсонщини", ГО"Екологічні новини", БТ"Центр суспільних програм").

Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що близько пів року тому в Херсоні відкрили перший центр із сортування сміття.

Нагадаємо, що в Херсоні на базі сортувального центру, який працює на вулиці Робочій, проводять екскурсії із сортування відходів.