У червні 2021 року харківський підприємець Дмитро Денисенко збудував сонячну електростанцію на даху дитячого будинку.
Про завершення реалізації благодійного проєкту з будівництва дахової СЕС для дитячого будинку № 3 міста Харкова повідомили у пресслужбі Асоціації сонячної енергетики України. Зазначається, що в дитбудинку мешкають і лікуються малюки віком до трьох років.
За словами бізнесмена, основна ідея проєкту – зробити благодійний внесок для дитячого будинку, розуміючи переваги використання нових чистих енергозберігаючих технологій, які можуть допомогти заощаджувати дитячому будинку гроші завдяки використанню власної електроенергії.
Відомо, що Дмитро Денисенко є засновником компанії з будівництва домашніх і промислових дахових сонячних електростанцій Teplodom.net.ua, яка просуває ідеї “зеленої” енергетики та впровадження енергозберігаючих технологій в Україні.
Про свій задум встановити СЕС на даху дитбудинку засновник компанії розповів на сторінках у соцмережах.
“Завдяки моїй публікації мене почули та підтримали компанії-партнери зі сфери сонячної енергетики та інші приватні особи, які виявили бажання взяти участь у благодійному проєкті для дитячого будинку № 3, що розташований у Харківській області”, – розповів він.
Компанії та всі охочі приватні особи пожертвували гроші або надали сучасне обладнання для енергозбереження: фотомодулі, інверторне обладнання та системи кріплень. Серед партнерів, які взяли участь у проєкті Дмитра: міжнародна група компаній "Atmosfera – технології природи", виробник обладнання для альтернативної енергетики в Україні компанія "ALTEK", українська інжинірингова компанія, яка розробляє і виробляє системи кріплення для сонячних панелей "Spline Systems" та український виробник систем кріплення для сонячних станцій компанія "Krіpter".
Загалом виконано такі види робіт:
- Збирання та монтаж системи кріплень на дах.
- Монтаж і під'єднання сонячних панелей.
- Прокладання кабелю.
- Монтаж інвертора та апаратів захисту.
Проєкт було започатковано у вересні 2020 року.
Також Денисенко додав, що залучив проактивну молодь до участі у процесі будівництва сонячної електростанції. Зокрема, 23 червня учні Харківського професійного ліцею будівельних технологій разом із викладачами відвідали виїзний майстер-клас, де брали участь у монтажі реальної сонячної станції разом із представниками компанії Teplodom.net.ua.
"Відповідно, моя ідея також спрямована й на залучення активних учнів, підвищення рівня їхніх знань у сфері енергоефективності та енергозбереження. Маючи такі навички, студенти в майбутньому зможуть долучитися до нашої професійної спільноти та будувати сонячні домашні електростанції”, – зазначив бізнесмен.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що мережа АЗК "OKKO" відкрила в Одесі новий автозаправний комплекс із сонячними панелями замість даху.