У грудні рівень забруднення повітря Кривого Рогу характеризувався як середній за показником тривалого забруднення. Найбільше забруднення виявили в Інгулецькому районі.
Такі дані опублікувала лабораторія спостереження за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗАП), повідомляє 0564.
Фахівці у грудні відібрали та вивчили 2668 проб для визначення вмісту пилу, діоксидів сірки та азоту, оксидів вуглецю та азоту, діоксиду, сірководню, фенолу, формальдегіду, аміаку.
Спостереження проводилосяна 5-ти стаціонарних постах:
- ПСЗ №1 – вул. Каховська, 38 (Металургійний район);
- ПСЗ №2 – вул. Степана Тільги, 20 (Металургійний район);
- ПСЗ №3 – пл. Визволення (Центрально-Міський район);
- ПСЗ №6 – вул. Груні Романової, 6а (Інгулецький район);
- ПСЗ №7 – вул. Героїв АТО, 92 (Довгинцівський район).
Протягом місяця спостерігалося перевищення гранично допустимих максимально разових концентрацій по пилу в 13 випадках (6%), оксиду вуглецю в 1 випадку (0,4%), діоксиду азоту в 1 випадку (0,3%), фенолу в 10 випадках (2 %) та формальдегіду у 3 випадках (0,7%).
Так, перевищень середньомісячної концентрації пилу не виявили лише у Центрально-Міському районі. Середньомісячна концентрація цієї домішки склала 1,33 ГДК сер.
Металургійний та Довгинцівський райони були забруднені діоксидом азоту, де ГДК становило 1,25.
Крім того, на всіх досліджуваних постах підвищено вміст формальдегіду – ГДК сред.сут. коливалося не більше 2,333 – 3,00.
Середньомісячні концентрації діоксиду сірки, оксиду вуглецю, оксиду азоту, фенолу та аміаку на всіх постах не перевищували санітарно-гігієнічні нормативи.
Також фахівці досліджували повітря за індексом"хронічного" забруднення (ІЗА). Якщо цей показник становить 5 одиниць – рівень забруднення низький, від 5 до 8 – підвищений, а від 8 до 13 – високий.
“За індексом забруднення атмосферного повітря рівень забруднення у грудні характеризується як середній, найвищий на ПСП №6 (ІЗА-8,58)”, – сказано у матеріалі.
Нагадаємо, екоактивісти Кривого Рогу навчать українців боротися із забрудненням повітря.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше,"Нікопольський завод феросплавів" зменшить викиди пилу на 55 тонн щоденно.