Грецький острів Сіфнос, розташований у Егейському морі, перейде на споживання електроенергії виключно з відновлюваних джерел.
Проєкт реалізує Асоціація з енергетики та розвитку Сіфноса, передає world-energy.org.
Як зазначається, для досягнення енергетичної автономії на острові поєднають вітроелектростанцію та гідроакумулюючу гідроелектростанцію. Таким чином Сіфнос з населенням у 3 тисячі осіб стане першим островом на архіпелазі Кіклади, який буде виробляти 100% електроенергії з відновлюваних джерел.
Асоціація з енергетики та розвитку Сіфноса провела дослідження у співпраці з університетом Криту та подала відповідну заявку у регулюючий орган з енергетики (RAE) Греції.
Документ доводить, що проєкт також повністю покриє потребу в енергії при транспортуванні.
Повідомляється, що гібридна електростанція матиме чотири вітряні турбіни потужністю по 3 МВт. Надлишкову електроенергію планують накопичувати на гідроелектростанції-накопичувачі. Вона буде розрахована на максимальну потужність 860 МВт-год або 16 днів середнього споживання на острові.
За словами Костаса Соуліса, президента Асоціації, система може бути додатково посилена за допомогою сонячної електростанції.
У періоди низького попиту гідроелектростанція буде перекачувати морську воду у верхній резервуар об'ємом понад 1,1 млн кубічних метрів, розташований на висоті 332 метри. Ідея полягає в установці чотирьох турбін типу Pelton загальною потужністю 8,74 МВт і дванадцяти відцентрових насосів загальною потужністю 10,28 МВт. Морську воду будуть використовувати для виробництва електроенергії, коли попит на електроенергію перевищує потужність вітропарку, наприклад, при слабкому вітрі.
Також стало відомо, що місцеві жителі можуть стати членами енергетичного кооперативу з мінімальною часткою у 100 євро на людину, у той час як жодній фізичній особі не дозволяється володіти більш ніж 20% від загального капіталу.
Як зазначається, Греція має намір реалізувати низку енергетичних проєктів на островах. Наразі вони в основному залежать від генераторів, що працюють на дизельному паливі, а рахунки за електроенергію на островах субсидують.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла, що в Євросоюзі зелена енергетика "перемогла" традиційну.