У Держенергоефективності анонсували механізм підтримки "зеленої" енергетики facebook.com/saeeUA

У Держенергоефективності анонсували механізм підтримки "зеленої" енергетики

Олена Яценьо

Цей механізм є універсальний, оскільки виконує низку важливих функцій

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України (​Держенергоефективності) спільно з партнерами працюють над розробленням нового механізму підтримки розвитку "зеленої" енергетики – Net Energу Metering.

Про це під час конференції в межах 10-ї виставки CISOLAR-2021 розповів заступник голови Держенергоефективності Юрій Шафаренко, передає урядовий портал.

Як зазначив Шафаренко, Net Energу Metering – підтримка підприємств у переході на "чисту" енергію та підвищення їхньої конкурентоздатності на ринку ЄС.

Ідея проєкту полягає в тому, що підприємство може виробляти та споживати електроенергію з відновлюваних джерел для власних потреб, а надлишок віддавати в мережу, щоб згодом за потреби використати у зручний час.

Цей механізм виконує низку важливих функцій.

  1. Це один з інструментів для подолання ризиків введення в ЄС CBAM, адже підприємства, які будуть виробляти продукцію з використанням "чистої" енергії, матимуть змогу виходити на ринки ЄС та бути конкурентоздатними.
  2. Механізм працюватиме без "зеленого" тарифу й не потребуватиме додаткових зобов’язань від держави, а водночас забезпечить подальший "зелений" перехід країни в межах глобального тренду сталого розвитку.
  3. Це гарна мотивація для різних підприємств робити внесок в екотрансформацію, переходити на "чисті" джерела енергії.

"Окрім того, підприємства, які будуть виробляти "чисту" енергію для власних потреб, матимуть у перспективі дешевшу електричну енергію, що зробить їхні товари більш конкурентними та вигідними кінцевому споживачу", – наголосив Шафаренко.

Раніше ЕкоПолітика писала, що в Кабінеті міністрів України назвали вигідні для країни види відновлюваних джерел енергії.

Читайте також
Єврокомісія змінила правила проведення тендерів на ВДЕ
Єврокомісія змінила правила проведення тендерів на ВДЕ

Зокрема введені нецінові критерії, які допоможуть європейським компаніям конкурувати з низькими за ціною китайським пропозиціями

У 2023 році ВДЕ виробили рекордні 30% світової електроенергії
У 2023 році ВДЕ виробили рекордні 30% світової електроенергії

Європейський Союз, лідер у впровадженні ВДЕ, вже виробляє 44% електроенергії з чистих джерел, що значно випереджає світовий рівень.

Іспанська компанія отримала €7 мільйонів на виробництво зеленої енергії з хвиль
Іспанська компанія отримала €7 мільйонів на виробництво зеленої енергії з хвиль

Це сприятиме досягненню цілей ЄС щодо використання енергії океану