У Чорному морі в Болгарії 16 європейських компаній запустили проєкт Black sea FLoating Offshore Wind (BLOW), в рамках якого побудують плавучу вітрову турбіну.
ВЕС матиме потужність 5 МВт і буде підключена до газової платформи компанії Petroceltic, повідомляє Offshore Wind.
Зазначається, що вартість проєкту сягатиме €21 мільйон, з яких €15 мільйонів – грант від ЄС. Вітротурбіну мають запустити до 31 грудня 2027 року.
В матеріалі розповіли, що ВЕС розробить французька компанія Eolink до 2025 року. А побудує її румунська офшорна компанія GSP offshore на верфі в Констанці (Румунія).
Автори зазначили, що ВЕС матиме вигляд піраміди на 4 тонких плечах, що зробить конструкцію більш легкою. Такий дизайн також забезпечить кращий розподіл навантаження, зменшуючи витрати на встановлення та обслуговування. Вона буде встановлена на плаваючому фундаменті та оснащена більшим ротором, щоб генерувати більше енергії в умовах слабкого вітру.
"Мета цього конкретного проєкту полягає в тому, щоб продемонструвати конкурентоспроможність плавучих офшорних вітряних установок у районах із слабким вітром із застосуванням ротора великого діаметра", – сказав генеральний директор і засновник Eolink Марк Гюйо.
Зазначається, що Eolink вже реалізує подібний проєкт у Франції.
В матеріалі підкреслили, що проєкт BLOW спрямований на прискорення енергетичного переходу в регіоні, сприяння прийняттю суспільством і розвитку транскордонної політики.
"Звіт Світового банку за 2021 рік свідчить про наявність величезного технічного потенціалу в Південно-Східній Європі з приголомшливими 166 ГВт плавучої морської енергії лише в Чорному морі, що в п’ять разів перевищує споживання електроенергії Болгарією та Румунією. За допомогою цього проєкту ми сподіваємось прискорити розвиток офшорної енергетики в регіоні, де вже реалізуються офшорні вітроелектростанції з фіксованим дном у Румунії", — сказав Ален Моррі, головний комерційний директор Eolink.
Нагадаємо, Данія побудує два нових енергетичних острови у Північному та Балтійському морях, які зможуть забезпечити енергією вітру, а в майбутньому і “зеленим” воднем, декілька країн. Цей проєкт створить абсолютно новий тип енергосистеми.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, уряд Великої Британії може скасувати заборону на будівництво наземних вітрових електростанцій, яка діє з 2012 року.