У Чорному морі жертвами війни стали ще декілька дельфінів facebook.com/rusevivan

У Чорному морі жертвами війни стали ще декілька дельфінів

Катерина Бєлоусова

Море викидує на берег лише близько 5% від всіх загиблих тварин

На Одещині на узбережжі національного природного парку "Тузлівські лимани" вчені знайшли пʼятьох загиблих дельфінів, 2 білобочки та 3 азовки, також їм повідомили про ще трьох загиблих білобочок поблизу парку.

Ймовірною причиною загибелі 3 білобочок стало посилення чорноморського флоту російських військ ще одним підводним човном – носієм крилатих ракет у липні, пише біолог НПП "Тузлівські лимани" Іван Русєв у Facebook.

Співробітники парку, проаналізувавши стан тварин на наданих фото, припустили, що ці троє дельфінів загинули о третій декаді липня.

facebook.com/rusevivan

В матеріалі зазначили, що у липні  угруповання різнорідних сил чорноморського флоту військ рф, на безпечній відстані від одеського узбережжя, відпрацьовували навчання. Їхня техніка має гідролокатори (сонари), що створюють потужні звуки. Від їхнього впливу дельфіни втрачають орієнтацію у просторі і стають “сліпими”, адже “бачать” за допомогою ехолокації, а також отримують потужну акустичну травму.

“Таке шалене навантаження чорноморського середовища гідролокаторами, привело до чергової загибелі дельфінів”, – пише біолог.

Він також наголосив, що море викидує на берег лише близько 5% від всіх загиблих тварин, а решта – іде на дно, що унеможливлює їхню реєстрацію.

facebook.com/rusevivan facebook.com/rusevivan

“Ми вважаємо що за часи війни російських варварів проти України, вже загинуло десятки тисяч дельфінів”, – зазначив науковець.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, співробітник нацпарку "Тузлівські лимани" Іван Русєв заявив, що жертвами російського вторгнення в Україну стали не менш ніж три тисячі дельфінів у Чорному морі.

Читайте також
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря: як його захистити від наслідків війни
31 жовтня – Міжнародний день Чорного моря: як його захистити від наслідків війни

Цей день є важливим для людей, які живуть на узбережжі цього унікального водного об’єкта, і для всіх, хто цінує природне багатство нашої планети

"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео
"У Чорному морі риби багато, як ніколи": еколог показав відео

Зграї атерини, анчоуса, кефалі милують око

Екологи розповіли, чи безпечно купатися у Чорному морі
Екологи розповіли, чи безпечно купатися у Чорному морі

Вони також повідомили основні перестороги щодо купання