У Бразилії хімічний гігант Unigel розпочав роботу над створенням найбільшого в світі заводу з виробництва “зеленого” водню, вартістю $120 млн.
До кінця 2023 року підприємство почне виробляти 10 000 тонн водню та 60 000 тонн “зеленого” аміаку на рік, повідомляє La Prensa Latina.
Завод буде інтегровано в існуючу діяльність компанії в промисловому комплексі Camaçari у північно-східному штаті Баїя.
Unigel придбала три електролізери потужністю 20 МВт у Thyssenkrupp Nucera та планує придбати додаткові установки для другого етапу, який запланований на 2025 рік. Це збільшить річне виробництво вчетверо – до 40 000 тонн Н2 та до 240 000 тонн аміаку.
У 2025 році також очікується початок роботи заводу в Саудівській Аравії вартістю $5 мільярдів доларів з прогнозованим виробництвом 650 тонн “зеленого” водню на добу.
"Наша інвестиція є новаторською інвестицією, — сказав генеральний директор Unigel Роберто Норонья Сантос. – "Бразилія буде в авангарді розвитку, супроводжуючи процес декарбонізації".
Водень, отриманий шляхом електролізу води, можна використовувати для виготовлення добрив і як паливо.
"Це енергія майбутнього, і світ стикається з проблемою, як виробляти більше чистої енергії, яка надходить від сонця та вітру. У Бразилії є можливість стати постачальником чистої енергії в промислових масштабах для всього світу", – сказав міністр охорони навколишнього середовища Хоакім Лейте.
Нагадаємо, у Китаї Шанхайський хімічний промисловий парк Industrial Gases, дочірня компанія Air Liquide, інвестує понад €200 мільйонів в будівництво двох установок з виробництва водню в Шанхайському хімічному промисловому парку.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, нафтогазова компанія Shell планує побудувати в Роттердамі, Нідерланди, найбільший в Європі завод із виробництва “зеленого” водню Holland Hyrdoge, що вироблятиме 60 000 кілограмів водню на день.