У березні зафіксували найвищу середню температуру за всю історію спостережень Shutterstock

У березні зафіксували найвищу середню температуру за всю історію спостережень

Єлизавета Волкотруб

Кліматологи закликають терміново зменшувати викид парникових газів у повітря

Березень 2024 року став найтеплішим за весь період спостережень, з середньою температурою +14,4°C. Це вже десятий місяць поспіль, коли був встановлений температурний рекорд.

Про це повідомляє Euronews Green.

У 2024 році середня температура березня була на 0,73°C вищою, ніж середній показник в період з 1991 по 2020 роки і на 0,10°C ніж попередній максимум, зафіксований в той самий період у 2016 році.

Водночас, березень виявився тепліший на 1,68°C, ніж в доіндустріальний період з 1850 по 1900 роки і став другим найтеплішим за всю історію спостережень на європейському континенті, маючи температуру лише на 0,02°C нижче, ніж у 2014 році. Найбільш високі температури зафіксовані в центральних та східних регіонах Європи.

"Для того, щоб зупинити подальше потепління, необхідне швидке скорочення викидів парникових газів", – повідомляє заступниця директора Copernicus Climate Service Саманта Берджесс.

Вчені зазначають, що глобальні зміни клімату викликані діяльністю людини і природним явищем Ель-Ніньйо, яке спричиняє нагрівання планети. Хоча його активність зменшується у східній екваторіальній частині Тихого океану, але температура морського повітря залишається на високому рівні.

Як повідомляла Екополітика раніше, за даними служби моніторингу клімату та погоди ЄС Copernicus у лютому середня температура перевищила показники доіндустріального періоду на 1,77°C та сягнула нового історичного рекорду.

Дослідження провідного кліматолога Джеймса Хансена показало, що викиди від спалювання викопного палива та кліматичне явище Ель-Ніньо призведуть до підвищення температури на 1,7°C вже у травні 2024 року.

Читайте також
Мадрид засипали асфальтом із ароматом манго замість висадки дерев
Мадрид засипали асфальтом із ароматом манго замість висадки дерев

Жителі іспанської столиці не оцінили такий “креатив” і задають чиновникам питання, чому не посадити справжні фруктові дерева, які допомагають знизити літню спеку

Папа Римський розкритикував тих, хто заперечує зміну клімату
Папа Римський розкритикував тих, хто заперечує зміну клімату

Він поспілкувався з журналістами про низку важливих тем, включаючи зміну клімату та війну в Україні

У 2023 році Азія найбільше постраждала від кліматичних катастроф
У 2023 році Азія найбільше постраждала від кліматичних катастроф

Повені та шторми є основною причиною небезпек, пов’язаних із кліматом, в Азії

Як маленька країна Барбадос бореться з кліматичними змінами
Як маленька країна Барбадос бореться з кліматичними змінами

Барбадос, як і багато інших острівних країн, особливо вразливий до кліматичних змін