У березні зафіксували найвищу середню температуру за всю історію спостережень Shutterstock

У березні зафіксували найвищу середню температуру за всю історію спостережень

Єлизавета Волкотруб

Кліматологи закликають терміново зменшувати викид парникових газів у повітря

Березень 2024 року став найтеплішим за весь період спостережень, з середньою температурою +14,4°C. Це вже десятий місяць поспіль, коли був встановлений температурний рекорд.

Про це повідомляє Euronews Green.

У 2024 році середня температура березня була на 0,73°C вищою, ніж середній показник в період з 1991 по 2020 роки і на 0,10°C ніж попередній максимум, зафіксований в той самий період у 2016 році.

Водночас, березень виявився тепліший на 1,68°C, ніж в доіндустріальний період з 1850 по 1900 роки і став другим найтеплішим за всю історію спостережень на європейському континенті, маючи температуру лише на 0,02°C нижче, ніж у 2014 році. Найбільш високі температури зафіксовані в центральних та східних регіонах Європи.

"Для того, щоб зупинити подальше потепління, необхідне швидке скорочення викидів парникових газів", – повідомляє заступниця директора Copernicus Climate Service Саманта Берджесс.

Вчені зазначають, що глобальні зміни клімату викликані діяльністю людини і природним явищем Ель-Ніньйо, яке спричиняє нагрівання планети. Хоча його активність зменшується у східній екваторіальній частині Тихого океану, але температура морського повітря залишається на високому рівні.

Як повідомляла Екополітика раніше, за даними служби моніторингу клімату та погоди ЄС Copernicus у лютому середня температура перевищила показники доіндустріального періоду на 1,77°C та сягнула нового історичного рекорду.

Дослідження провідного кліматолога Джеймса Хансена показало, що викиди від спалювання викопного палива та кліматичне явище Ель-Ніньо призведуть до підвищення температури на 1,7°C вже у травні 2024 року.

Читайте також
Три області України розробляють заходи адаптації до спеки
Три області України розробляють заходи адаптації до спеки

На їхню реалізацію будуть потрібні значні кошти

80% людей у світі хочуть від урядів більш рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату
80% людей у світі хочуть від урядів більш рішучих дій у боротьбі зі зміною клімату

Ще більше – 86% – бажають, щоб їхні країни відкинули геополітичні розбіжності і працювали разом над питаннями, що впливають на нашу планету