У Бельгії запустили виробництво етанолу з вловлених металургійних викидів shutterstock

У Бельгії запустили виробництво етанолу з вловлених металургійних викидів

Катерина Бєлоусова

Технологія дозволить скоротити щорічні викиди заводу на 125 000 тонн

У Генті, Бельгія, металургійна компанія ArcelorMittal запустила виробництво етанолу з уловлених парникових газів, що утворюються при виробництві сталі, на заводі Steelanol.

Це перше промислове виробництво етанолу компанії та перший її європейський проєкт з уловлювання та утилізації вуглецю (CCU), йдеться у релізі ArcelorMittal.

Зазначається, що завод побудували у грудні 2022 року, після чого проводили "холодні" пусконалагоджувальні роботи. Після цього в установку ввели біокаталізатор, так званий процес інокуляції, щоб запустити ріст мікроорганізмів і перевірити виробництво нових молекул. У червні 2023 року в інокуляторі були отримані перші зразки, що містять етанол.

В повідомленні пояснили, що на заводі використовують технологію LanzaTech. Її принцип схожий на роботу пивоварні. Так бактерії замість дріжжів споживають гази, які відводяться з доменної печі, а не цукор, та виробляють етанол.

В компанії розповіли, що 7 листопада запустили перше промислове виробництво етанолу в одному з чотирьох біореакторів. У найближчі місяці очікується подальше нарощування виробництва. 

“Завод може виробляти 80 мільйонів літрів етанолу. Він має потенціал для скорочення щорічних викидів вуглецю на заводі в Генті на 125 000 тонн”, – наголосили у повідомленні.

Зазначається, що проєкт отримав фінансування з різних джерел, зокрема від програми ЄС Horizon 2020 та Європейського інвестиційного банку, для проведення подальших досліджень і розробок, а також розширення проєкту. 

Нагадаємо, американська металургійна компанія Nucor оголосила про посилення цілей зі скорочення викидів парникових газів для Scope 1 та 2 на 35% до 2030 року та досягнення вуглецевої нейтральності до 2050.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, науковці з Індії розробили нову енергоефективну технологію  NCoE-CCU IIT Bombay з вловлювання вуглекислого газу та перетворення його на CO, з потенціалом для застосування в металургійному секторі.

Читайте також
Боротьба з викидами Scope 3 допоможе "перемогти" зміну клімату – ICMM
Боротьба з викидами Scope 3 допоможе "перемогти" зміну клімату – ICMM

Викиди Scope 3 створюють близько 75% всіх викидів компаній

Глобальні викиди можуть досягти максимуму у 2023 році – дослідження
Глобальні викиди можуть досягти максимуму у 2023 році – дослідження

За поточними прогнозами викиди скоротяться на 10% до 2030 року, а мають на 43%

Половина світу пройшла пік виробництва викопної електроенергії – дослідження
Половина світу пройшла пік виробництва викопної електроенергії – дослідження

2023-2024 роки відкриють еру падіння викидів в енергетичному секторі

На Рівненщині планують виробляти моторне паливо з рослинних олій
На Рівненщині планують виробляти моторне паливо з рослинних олій

В регіоні вже почали шукати ділянку з необхідною для нового підприємства інфраструктурою