У 2024 році Фонд декарбонізації надав кредити на 244 млн грн

У 2024 році Фонд декарбонізації надав кредити на 244 млн грн shutterstock
Ганна Велика

Ця цифра відрізняється від опублікованої в офіційному звіті установи за результатами роботи торік

З моменту початку своєї роботи у вересні 2024 року АТ "Фонд декарбонізації" профінансувало 22 проєкти на загальну суму 244 млн грн.

Про це повідомляє “Укрінформ” з посиланням на доповідь голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ганни Замазєєвої.

За її інформацією, за 3 місяці роботи Фонд надав кредити для реалізації 22 проєктів. Очікувана економія ресурсів після їхнього впровадження складе понад 36 тис. МВт·год. на рік.

Розподіл проєктів за напрямками такий:

  • 6 проєктів передбачають встановлення сонячної генерації;
  • 11 проєктів реалізуються за механізмом ЕСКО на водоканалах, дитсадочках, лікарнях;
  • 5 проєктів сприяють заміщенню паливних корисних копалин на альтернативні види.

Проєкти локалізовані у Києві, Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Львівській областях.

Голова Держенергоефективності також повідомила, що Фонд декарбонізації фінансуватиме проведення енергоаудитів державних підприємств, встановлення сонячних панелей та систем накопичення енергії на будівлях центральних органів виконавчої влади (ЦОВВ).

За словами Ганни Замазєєвої, очолюване нею агентство за друге півріччя 2024 року отримало 2 тис. заявок на проведення енергоаудитів та енергосертифікації будівель ЦОВВ та 1 тис. заявок на встановлення сонячних панелей на таких будівлях.

Очікується, що у 2025 році до АТ "Фонд декарбонізації" надійде 1,75 млрд грн грошових коштів від податку на викиди вуглецю.

Варто зазначити, що озвучені Ганною Замазєєвою цифри різняться з тими, які Фонд енергоефективності навів у своєму звіті за результатами роботи минулого року. У ньому мова йде про 17 проєктів на загальну суму 180 млн 893,7 тис. грн.

Нагадаємо, наприкінці січня ЕкоПолітика публікувала ексклюзивне інтерв’ю з головою правління АТ “Фонд декарбонізації України” Олесю Міщенко. У ньому вона дала відповіді на найпоширеніші питання щодо роботи установи, а також розповіла про плани на 2025 рік.

Також ми розповідали про 6 ключових рекомендацій щодо декарбонізації будівель від експертів ОЕСР.

Читайте також
У ЄС готуються до боротьби за EU ETS: аргументи влади та бізнесу
У ЄС готуються до боротьби за EU ETS: аргументи влади та бізнесу

Брюссель вважає безкоштовні квоти "історичною помилкою" і шукає аргументи, щоб не збільшувати їхню кількість

Прифронтова Харківщина згорнула екопрограми через війну. Куди йде екоподаток?
Прифронтова Харківщина згорнула екопрограми через війну. Куди йде екоподаток?

Востаннє з фонду ОНПС кошти пішли на утилізацію ламп розжарювання у 2024 році

В Україні проведуть національну інвентаризацію лісів
В Україні проведуть національну інвентаризацію лісів

Пошкоджень різного ступеня через війну зазнали близько 2,9 млн га лісових масивів

Майже 800 млн на екологію за 2025 рік: які екопріоритети у Чернігівської області
Майже 800 млн на екологію за 2025 рік: які екопріоритети у Чернігівської області

На збереження біорізноманіття витратили лише 6% коштів