Темпи зростання вітрової енергетики впали до найнижчого рівня за 3 роки shutterstock

Темпи зростання вітрової енергетики впали до найнижчого рівня за 3 роки

Катерина Бєлоусова

У Великій Британії масштабні вітрові проєкти можуть не реалізуватися без допомоги з боку уряду

Аналіз дослідників чистої енергії з BloombergNEF показав, що темпи зростання галузі вітроенергетики у 2022 році впали до найнижчого рівня за три роки.

Сповільнення розвитку повʼязане зі стрімким зростанням витрат та змінами у державних політиках, повідомляє Energy Voice.

"Уряди в усьому світі збільшують свої амбіції щодо декарбонізації, і водночас нові проєкти сповільнюються на місцях", – сказав аналітик Крістіан Дінка.

В матеріалі підкреслили, що у 2022 році понад половину нових вітряних електростанцій світу побудували у Китаї (37,6 ГВт), попри закінчення терміну дії державних субсидій. Так Xinjiang Goldwind Science & Technology Co. став найбільшим у світі розробником турбін, випередивши данського гіганта Vestas Wind Systems.

В матеріалі пояснили, що у Китаї найбільш фрагментований у світі ринок вітряків. Понад десять виробників турбін перебувають у жорсткій конкуренції, що знижує ціни.

Зазначається, що попри досягнення 2022 року, темпи зростання вітрової енергетики були меншими, ніж у попередні 2 роки. Очікується, що у 2023 році країна встановить 61 ГВт вітрових потужностей, зокрема близько 10 гігават офшорних.

“У США падіння вартості податкових пільг на виробництво для вітрових проектів завдало удару по галузі”, – підкреслили в матеріалі.

За даними галузевої групи American Clean Power, зростання вітру на суші було найслабшим за чотири роки, знизившись на 37% порівняно з 2021 роком. А проєкти офшорної індустрії, що зароджується, затримуються та знижуються через інфляційний тиск і проблеми з ланцюжком поставок.

В матеріалі додали, що у Європі додавання енергії вітру зросло до рекордного рівня. Однак існують проблеми для великих проєктів. Адже їхня інвестиційна вартість зростає. 

Зазначається, що у Великій Британії, найбільшому в Європі ринку офшорної вітрової енергетики, проєкти вартістю $25 мільярдів можуть не реалізуватися без подальшої допомоги з боку уряду.

Нагадаємо, щорічний звіт Міжнародного агентства з відновлювальних джерел енергії IRENA показав, що у 2022 році глобальна потужність “зеленої” енергії зросла на 9,6% (295 ГВт) та сягнула 3 372 ГВт.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Фінляндія, Швеція, Естонія, Латвія, Литва, Польща та Данія зобовʼязалися збільшити виробництво вітрової енергії в сім разів до 2030 року – з менш ніж 3 ГВт до 20 ГВт.

Читайте також
На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків
На Волині будують ВЕС на понад 20 вітряків

Вона не лише дасть електроенергію області, а й створить додаткові робочі місця

Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС
Стало відомо, які європейські країни лідирують у будівництві нових ВЕС

ЄС має пришвидшити темпи розвитку вітроенергетики, аби встигнути реалізувати свою мету у 425 ГВт до 2030 року

Експерти назвали країни-лідери та країни-аутсайдери у розвитку вітроенергетики
Експерти назвали країни-лідери та країни-аутсайдери у розвитку вітроенергетики

Багато держав зі значним потенціалом у цій сфері майже його не використовують

У Vortex Bladeless розробляють принципово нові вітрогенератори, які працюють від вібрації
У Vortex Bladeless розробляють принципово нові вітрогенератори, які працюють від вібрації

Крім них, незвичайні вітряки створює британська компанія Alpha 311 та німецький стартап SkySails