Тайвань у 2024 році планує запровадити систему плати за викиди вуглецю та СО2 тарифи на імпорт вуглецевоємної продукції.
Очікується, що мінімальна ставка становитиме 100 тайванських доларів за тонну, тобто €3,09, повідомляє SteelOrbis.
Зазначається, що проєкт системи буде опубліковано до кінця 2023 року після завершення обговорення з компаніями-учасниками.
В матеріалі розповіли, що спочатку схема буде застосовуватися до 287 компаній та інших організацій, викиди яких сягають понад 25 тисяч тонн на рік.
Автори підкреслили, що ймовірна ціна за викиди вуглецю у Тайвані значно нижча ніж в ЄС, де вона сягає близько €100 за тонну.
“У такій ситуації тайванським експортерам сталі, ймовірно, доведеться сплачувати різницю відповідно до механізму коригування вуглецевих кордонів ЄС [CBAM], який набуде чинності у жовтні 2023 року”, – йдеться у матеріалі.
Зазначається, що Тайвань планує досягти кліматичної нейтральності до 2050 року.
Нагадаємо, в більшості країн Азії ціни та податки на викиди вуглецю занадто низькі, щоб істотно вплинути на боротьбу зі зміною клімату і змусити забруднювачів зменшити викиди.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, європейський механізм коригування вуглецевих кордонів (CBAM) може спонукати експортерів переходити на більш екологічні технології, зокрема з Азіатсько-Тихоокеанського регіону.