На Черкащині викрили незаконний видобуток каолінів на майже 190 млн грн

На Черкащині викрили незаконний видобуток каолінів на майже 190 млн грн shutterstock.com

Ілля Федунь

Фігуранти видобули 14 тис. тонн гірської породи

У Звенигородському районі Черкаської області виявили незаконну розробку каолінів із збитками для держави майже на 190 млн грн. 

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора України. 

Правоохоронці звинувачують у протиправній діяльності директора структурного підрозділу та фахівця одного з місцевих підприємств, які організували незаконний видобуток корисних копалин загальнонаціонального значення – вторинних каолінів.

pgo_gov_ua

Фото: pgo_gov_ua

За даними слідства, фігуранти протягом тривалого часу здійснювали видобуток каолінів поза межами спеціального дозволу на користування надрами та контуру підрахунку запасів.

pgo_gov_ua

Фото: pgo_gov_ua

Загалом посадовці сприяли видобутку 14 тис. тонн каолінів, чим завдали збитків державі на суму понад 189 млн грн. Наразі фахівці Головного управління поліції Черкаської області за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань в області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції проводять досудове розслідування.

pgo_gov_ua

Фото: pgo_gov_ua

Обом службовцям повідомили про підозру у порушенні правил охорони та використання надр за частиною 4 статті 240 Кримінального кодексу України. Їм загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 8 років. 

Нагадаємо, що у Житомирській області суд задовольнив позов екологічних прокурорів про стягнення з ТОВ “Галактік” 15,6 млн грн через незаконну розробку Очеретянського родовища лабрадориту.

Загалом представники підприємства незаконно видобули понад 5700 кубометрів лабрадориту. Після проведення інспекцією підрахунків завданих збитків та підтвердження їх судово інженерно-екологічною експертизою, сума збитків, завдана підприємством, склала понад 15,6 млн грн.

Також у серпні команда ЕкоПолітики писала про те, що прокурори Дніпра підозрюють директора товариства, який незаконно видобував та реалізовував пісок, тим самим завдавши шкоди державі на 290 млн грн.

Підозрюваний отримав у спадок ділянку площею 10 га у Петриківській громаді та облаштовував ставок. Але протягом 2021-2023 років він без жодних дозвільних документів почав видобувати пісок.

Читайте також
Модель превентивного екоконтролю масштабують по всій Україні – Мінекономіки
Модель превентивного екоконтролю масштабують по всій Україні – Мінекономіки

Завдяки патрулюванням та рейдам вдається випереджати екологічні порушення

Кар’єри замість садів, забудова замість лісів, пні замість дерев: дайджест екозлочинів
Кар’єри замість садів, забудова замість лісів, пні замість дерев: дайджест екозлочинів

Із найгучнішого – прокуратурі вдалося довести незаконність забудови Святошинських ставків у Києві, проте водойми вже встигли засипати

Як заощаджувати воду: прості екологічні звички у побуті
Як заощаджувати воду: прості екологічні звички у побуті

Щорічно можна економити тисячі літрів, просто переглянувши свої щоденні дії

Без конкретики, але з клумбами та сміттям: як використовує екоподаток Львівська область
Без конкретики, але з клумбами та сміттям: як використовує екоподаток Львівська область

Захист фасадів історичних будівель від птахів у Львові чомусь вважають охороною довкілля