На Дніпропетровщині повідомили про підозру директору фірми через незаконний видобуток піску

На Дніпропетровщині повідомили про підозру директору фірми через незаконний видобуток піску t.me/pgo_gov_ua

Ілля Федунь

Підозрюваний видобув 13 тис. кубічних метрів піску

Прокурори Дніпра підозрюють директора товариства, який незаконно видобував та реалізовував пісок, тим самим завдавши шкоди державі на 290 млн грн. 

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України у соцмережах. 

t.me/pgo_gov_ua

Фото: t.me/pgo_gov_ua

Слідство повідомляє, що організатор протиправної діяльності – власник і директор товариства, яке спеціалізується на торгівлі будівельними матеріалами та вантажних автоперевезеннях.  

Підозрюваний отримав у спадок ділянку площею 10 га у Петриківській громаді та облаштовував ставок. Але протягом 2021-2023 років він без жодних дозвільних документів почав видобувати пісок. 

t.me/pgo_gov_ua

Фото: t.me/pgo_gov_ua

Організаторові загрожує покарання за незаконне видобування корисних копалин у великих розмірах (ч. 2 ст. 240 КК України). Наразі директорові вручили клопотання про обрання запобіжного заходу. Також прокурор подав до суду позов щодо конфіскації земельної ділянки підозрюваного. 

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Львівщині судитимуть начальника кар’єру одного з товариств, який надав вказівки підлеглим видобувати пісок поза межами земельної ділянки, визначеної спеціальним дозволом на користування надрами.

Читайте також
З Дніпра нелегально видобули піску на 750 млн грн – викрито схему
З Дніпра нелегально видобули піску на 750 млн грн – викрито схему

Видобували пісок не в одному місці, а одразу в шести локаціях

Збитки від екозлочинів посадовців з 2022 року перевищили 2,6 млрд грн – ДБР
Збитки від екозлочинів посадовців з 2022 року перевищили 2,6 млрд грн – ДБР

"Найдорожче" довкіллю обходяться незаконні рубки лісу, видобуток корисних копалин та забруднення водойм

Крадіжка з надр на сотні мільйонів, отруєння земель, рубка лісів: екозлочини тижня
Крадіжка з надр на сотні мільйонів, отруєння земель, рубка лісів: екозлочини тижня

Через змову на рівні директорів транспортних компаній, мера міста та держреєстратора довкілля зазнало збитків на понад 180 млн грн

Відтермінувати CBAM для України. Що збирається робити Мінекономіки?
Відтермінувати CBAM для України. Що збирається робити Мінекономіки?

Ключовий аргумент – статус кандидата на вступ до Євросоюзу