У неділю, 6 листопада, у світі відзначили Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів, що несуть загрозу для планети та майбутніх поколінь.
Довкілля України зазнало значних втрат, частина з яких не може бути підрахована як екологічні збитки, та ніколи не стане таким як було до 24 лютого 2022 року, повідомляє Держекоінспекція (ДЕІ) у Telegram.
В повідомленні розповіли, що у 2001 році Генеральна Асамблея ООН під час прийняття рішення щодо відзначення цього дня, визначила шкоду довкіллю, завдану війною, як таку, що несе загрозу не лише екосистемам та територіям, де ведуться військові дії, але спричиняє негативні наслідки планеті та майбутнім поколінням.
“Ніхто понад двадцять років тому не міг подумати, що у центрі Європи буде повномасштабна війна, – зазначили в пресслужбі ДЕІ. – росія знищує довкілля України: бездумно, безвідповідально, як терорист.”
Екоінспектори зазначили, що наразі українській природі вже завдано колосальних збитків. А щодня вони документують нові екологічні злочини.
В повідомленні підкреслили, що не всю шкоду можна перевести у цифри, багато екосистем України втрачено назавжди. Так повітря отруюється небезпечними речовинами, ґрунти та ріки забруднюються, землі встелені мінами та снарядами, моря вкриваються залишками нафтопродуктів та суден.
“На превеликий жаль, майбутні покоління отримають понівечену українську землю, яка неодмінно після нашої перемоги буде відновлюватись, однак ніколи не стане такою як була до 24 лютого 2022 року, – наголосили в пресслужбі. – Ми впевнені, росія має відповідати за злочини проти довкілля та злочини проти майбутніх поколінь!”
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, попередня оцінка впливу війни в Україні на екологічну обстановку показала, що війна в буквальному значенні токсична, а наступні покоління житимуть "із токсичною спадщиною".