Новий звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) показав, що загальні інвестиції в технології відновлювальної енергії та інфраструктуру повинні перевищити $4,5 трильйона до 2030 року, щоб досягти кліматичних цілей до середини століття.
Маштаб необхідних інвестицій потребуватиме від країн промислових стратегій для мобілізації ресурсів у всіх регіонах, технологіях і ланцюгах постачання, повідомляє Oilrpice.com.
В звіті підкреслили, що значна концентрація критичної для “зеленого” переходу сировини та її переробка зосереджені в кількох країнах, зокрема в Китаї. Також перешкодами надійного розвитку технологій чистої енергії в МЕА назвали “вузькі місця” в політиці та ланцюжках поставок.
"Вузькі місця можуть виникати в результаті політичних і регуляторних ризиків, відсутності впевненості в демонстраційних і перших у своєму роді проєктах, невизначеності щодо проєктних ліній, ширших макроекономічних факторів, таких як стабільність валюти, і геополітичних подій", – йдеться в звіті.
В матеріалі підкреслили, що хоча інвестиції в “зелену” енергію безперервно зростають, вони повинні зрости набагато більше, особливо в цьому десятилітті. У 2022 році інвестиції в “чисту” енергетику досягли $1,4 трильйона, що на 10% більше, ніж у 2021 році, і становить 70% зростання загального обсягу інвестицій у енергетичний сектор.
В звіті наголосили, що попри ці зусилля на викопне паливо все ще припадає 80% первинної енергетичної суміші в світі.
Автори підкреслили, що енергетичний перехід залежить від ланцюгів постачання в технології чистої енергії. Сукупні інвестиції в розмірі $1,2 трильйона знадобляться, щоб запустити достатню потужність для того, щоб ланцюжки поставок відповідали цілям щодо нульових викидів до 2030 року. Наразі оголошені інвестиції покривають близько 60% цієї оцінки.
Фахівці МЕА зазначили, що, враховуючи час від прийняття рішення до виробництва, більшість інвестицій доведеться здійснити протягом 2023-2025 років. Вони мають сягати в середньому $270 мільярдів на рік, що майже в сім разів перевищує середню ставку інвестицій за 2016-2021 роки.
Вони наголосили, що світ також має диверсифікувати свої ланцюги постачання “зеленої” енергії, щоб знизити ризики залежності від однієї країни.
Наприклад, Демократична Республіка Конго постачає 70% кобальту, Китай – 60% рідкоземельних елементів, а Індонезія – 40% нікелю. На Австралію припадає 55% видобутку літію, на Чилі – 25%. Китай переробляє 90% РЗЕ та 60-70% літію та кобальту, а також домінує у постачанні сипучих матеріалів.
"Для диверсифікації також знадобляться величезні інвестиції та правильна допоміжна політика для створення ланцюжків поставок за межами Китаю", – йдеться в матеріалі.
Нагадаємо, щорічний звіт Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) показав, що зростання потужностей ВДЕ подвоїться протягом наступних 5 років через проблеми з енергетичною безпекою після повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Євросоюз вживає екстрених заходів для розгортання “зеленої” енергетики, зокрема прискорює дозвільні процедури та звільняє деякі ВДЕ-проєкти від проходження оцінки впливу на довкілля.