Північний апеляційний господарський суд зобов’язав комерційну структуру знести самочинно збудований готельно-ресторанний комплекс по вул. Набережно-Корчуватській, 35 у м. Києві та повернути територіальній громаді земельну ділянку, на якій він знаходиться.
Про це повідомила пресслужба Київської міської прокуратури.
Цей комплекс відомий під назвою Galera Resort. Він розташований у межах прибережної захисної смуги Галерної затоки, що в Голосіївському районі Києва, та займає ділянку площею 0,5 га. Вартість цього готельно-ресторанного комплексу оцінюється у 3,2 млн грн.
У прокуратурі нагадали, що оскільки земельна ділянка під ним належить до земель водного фонду, вона перебуває під особливою охороною держави й будівництво на ній заборонене.
Прокурори встановили, що фізична особа на підставі скасованого пізніше рішення районного суду зареєструвала за собою право власності на самочинно збудований готельно-ресторанний комплекс та передала його до статутного фонду товариства.
Це стало передумовою для отримання товариством у 2018 році в оренду земельної ділянки в обхід процедури проведення земельних торгів. Надалі товариство порушило умови договору оренди та вимоги земельного та водного законодавства, продовживши незаконну забудову орендованої земельної ділянки. Воно обмежило безперешкодний доступ громадян до берега Дніпра та використовує орендовану ділянку в комерційних цілях. Цим товариство порушує особливий режим використання земель водного фонду, пояснили прокурори.
Попри вказані обставини, Київська міська рада у 2024 році поновила договір оренди вказаної земельної ділянки ще на 15 років. Після цього Київська міська прокуратура звернулась до суду із позовом та домоглася рішення про знесення самочинного будівництва та повернення земель громаді.
Нагадаємо, 2 квітня стало відомо, що прокурори оголосили про підозру приватному підприємцю, який збудував Galera Resort, за фактом самовільного будівництва ресторанного комплексу на самовільно зайнятій земельній ділянці в межах прибережної захисної смуги Дніпра (ч. 4 ст. 197-1, ч. 4 ст. 190, ч. 2 ст. 209, ч. 3, ч. 4 ст. 358 КК України). Тоді слідство встановило, що підозрюваний підробив документи про існування цивільно-правових відносин з іншою особою та звернувся до суду з вимогою зареєструвати за ним право власності на побудований об’єкт нерухомості. У такий спосіб він хотів набути право користування на цю земельну ділянку.
Також нещодавно ЕкоПолітика повідомляла, що активісти через суд скасували дозвіл на будівництво на території екопарку "Осокорки" у Києві.