Стало відомо, що розгляне екологічний комітет ВРУ на засіданні 15 вересня Слово і діло

Стало відомо, що розгляне екологічний комітет ВРУ на засіданні 15 вересня

Олена Яценьо

На розгляд винесуть Національну доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році

У середу, 15 вересня, відбудеться засідання Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, на якому розглянуть низку законопроєктів щодо охорони довкілля.

Порядок денний засідання опубліковано на сайті комітету. ЕкоПолітика пропонує своїм читачам ознайомитися з ним.

Зокрема, на засіданні розглянуть законопроєкт, щодо якого комітет визначено головним, — це проєкт закону № 5847 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування повноважень між центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері цивільного захисту, та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту

Законопроєкти, до яких Комітет має подати свої пропозиції:

2.

  • проєкт закону № 5651 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг;
  • проєкт закону № 5651-1 про внесення змін до деяких законів України щодо пільг із проїзду та деяких інших пільг;
  • проєкт закону № 5651-2 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг;
  • проєкт закону № 5651-3 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг.

3. Проєкт постанови № 5684 про заходи, спрямовані на захист дитинства і материнства та подолання демографічної кризи в Україні.

Також винесуть такі питання для розгляду:

4. Інформація щодо Національної доповіді про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році.

Національна доповідь про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2020 році надає систематизовану аналітичну інформацію за якісними показниками щодо стану компонентів довкілля, процесів, які в них відбуваються під впливом природних та антропогенних факторів.

Як вказано в нацдоповіді, аналіз антропогенних факторів здійснено за видами економічної діяльності, також зазначено заходи щодо зниження такого впливу, показано функціонування системи державного управління у сфері охорони довкілля.

5. Про зміни до Плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування на період шостої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання, затвердженого Рішенням Комітету № 91/6 від 14 липня 2021 року.

Додамо, що засідання екокомітету відбудеться у форматі відеоконференції.

Раніше ЕкоПолітика писала, що напередодні 6-ї сесії Верховної Ради, яка розпочалася 7 вересня, експерти Європейської бізнес-асоціації склали список із п'яти пріоритетних довкільних законопроєктів, ухвалення яких позитивно вплине на умови роботи бізнесу в Україні.

Читайте також
"Слуги народу" затвердили зміни до Водного кодексу України
"Слуги народу" затвердили зміни до Водного кодексу України

Документ дозволить контролювати і підтримувати в належному стані водогосподарські системи

В Україні ліквідують Держекоінспекцію: Рада зробила крок
В Україні ліквідують Держекоінспекцію: Рада зробила крок

Створять новий орган, що здійснюватиме контроль за дотриманням вимог і норм законодавства у сфері екоконтролю