Міністерство енергетики США виділить $10 мільйонів для демонстрації технології прямого відновлення водню, яка потенційно може скоротити викиди парникових газів металургійного заводу в Толедо, Огайо, на 90%.
Технологія поєднує використання твердооксидного електролізера (SOEC) з промисловою шахтною піччю прямого відновлення і повторне використання відпрацьованого тепла для виробництва водню, повідомляє Міністерство енергетики США.
“Цей водень можна повторно використовувати для виробництва заліза прямого відновлення. Крім того, SOEC не потребує дефіцитних каталізаторів з металів платинової групи для виробництва водню”, – розповіли у повідомленні.
Зазначається, що виробнича потужність заводу сягає 1,6 млн тонн чавуну на рік.
“Цей проєкт безпосередньо передбачає застосування водню для декарбонізації промисловості – ключової технологічної галузі, визначеної в національній стратегії розвитку чистого водню”, – підкреслили у Міністерстві енергетики США.
У повідомленні додали, що підхід США до розвитку водневої економіки включає податкові стимули, передбачені законом “Про зниження інфляції” (IRA). А також постійні дослідження, розробки та демонстрації, спрямовані на зниження вартості чистого водню до $1 за кг до кінця десятиліття.
Зазначається, що фінансування виділили в рамках масштабної програми з декарбонізації промисловості на $171 мільйон. Вона охоплює 49 проєктів у 21 штаті. Демонстраційний проєкт реалізовуватимуть керівництвом Університету Вісконсину у Медісоні.
Нагадаємо, Міністерство енергетики США виділить $254 мільйони на декарбонізацію промисловості, зокрема $83 мільйони на зменшення викидів у промислових секторах, які важко декарбонізувати, та $171 мільйона на фінансування 49 проєктів у 21 штаті.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Єврокомісія схвалила державну допомогу на €6,9 мільярда для 33 проєктів водневої інфраструктури Hy2Infra у семи країнах блоку.