Рада Європи затвердила загальний підхід до питання про запровадження Carbon Border Adjustment Mechanism, яке має запрацювати у 2026 році.
Про це повідомляється на сайті Ради.
Відповідно до рішення Європейської Ради, реєстрація імпортерів продукції, що підпадає під вуглецеві тарифи, відбуватиметься на рівні Євросоюзу. Раніше передбачалося, що такі переліки складатимуться у національних юрисдикціях.
З-під впливу вуглецевих тарифів планується вивести дрібні товарні партії загальною вартістю менше 150 євро. За даними Європейської комісії, на них припадає близько третини надходжень товарів до ЄС, водночас їхня сукупна частка у викидах вуглекислого газу незначна.
Європейська Рада підтвердила, що паралельно із запровадженням вуглецевих тарифів кількість безкоштовних дозволів на викиди вуглекислого газу для європейських компаній скоротиться на 25% протягом 2026-2030 років. Це дуже болюче питання для європейських металургів, оскільки очікується, що цей захід призведе до подальшого збільшення вартості дозволів.
Повідомляється, що з цього питання продовжуватимуться консультації з європейськими промисловцями.
CBAM охопить імпорт продукції наступних секторів: цемент, алюміній, добрива, виробництво електроенергії, залізо та сталь.
Новий механізм передбачає запровадження тарифів на так званий "вуглецевий слід" від імпорту цих видів продукції. Їхній розмір буде прив'язаний до вартості дозволів на викиди вуглекислого газу в європейській системі EU ETS. Нині вона становить близько 75-80 євро за т.ч.