У Словенії почали розробляти план щодо збільшення фотоелектричної потужності на 1000 мегават до 2025 року, щоб забезпечити третину сімей “зеленою” енергією.
Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб назвав це середньостроковим заходом, який знаменує новий початок будівництва сонячних електростанцій у країні, повідомляє EURACTIV.
План розробляє міністерство інфраструктури у співпраці з національним мережевим оператором ELES і оператором системи розподілу SODO.
"Ми підготували план який дозволить третині словенських домогосподарств отримати доступ до громадських сонячних електростанцій", – сказав Голоб.
Ці громадські об’єкти будуть "гігантськими сонячними електростанціями", від яких домогосподарства отримуватимуть електроенергію через платформу спільноти.
Наразі Словенії має декілька СЕС потужністю 1 мегават, а більшість сонячних електростанцій представлено невеликими установками на дахах.
“Існує значний попит на невеликі інсталяції, і будівельники повідомляють про величезну кількість замовлень. Тим не менш, багато заявок було відхилено, тому що мережа недостатньо надійна для розподіленої генерації, звідси і участь у плані оператора мережі ELES та оператора розподільчої системи SODO”, – зазначили в матеріалі.
Нагадаємо, вчені зі Стенфордського університету, США, розробили дешеву лінзу для сонячних панелей, яка здатна збирати до 90% світла, та посилювати його яскравість в 3 рази.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Албанії компанія Statkraft запустила плавучу сонячну електростанцію, вартістю €2 мільйони з загальною потужністю 2 МВт, після того, як одне кільце панелей затонуло через кілька днів після запуску.